Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Rein
Ets
28.01.2013

ÜKSIKKANDIDAATIDE ja VÄIKESTE KODANIKUÜHENDUSTE ÜHISNIMEKIRI (kordan)

Minule jääb arusaamatuks ettepaneku vastuhäälte rohkus. Seda põhjustab ilmselt minu ebaselge sõnakasutus. Püüan ettepanekut veidi paremini sõnastada.
Üksik- ja erakonnaväliste kodanikeühenduste kandidaatidele valimistel suurte erakondade kandidaatidega võrdsete võimaluste loomiseks luua põlismaakondade piiridega ühtivates valimisringkondades (kuus maakondlikku ringkonda + Tallinn), lisaks sealt pärinevate erakondade kandidaatide nimekirjadele, üksikkandidaatide koondnimekiri. Kodanikuühenduste ja üksikkandidaatide nimekirja esinumbrite järjekorra koostaksid kandideerijad omavahelisel kokkuleppel (nt. Eurovisiooni printsiibil), mis näitaks samas ka nende koostöövõimekust. Üksikute põikpäiste paiknemise võiks määrata loosiga või väljaspool nimekirja kandideerijatena. Sellise lähenemisega osaleks valimistel lisaks traditsioonilistele erakondadele, nendega sisuliselt võrdsetel alustel, maakondlik-ringkondlikud ja ka üleriigilised „Dissidentide“, Rahva Arvamust esindavad, koondnimekirjad. Neid Rahvaesindajaid valimisdebattidel esindavatest osavatest demagoogidest, „eestkõnelejatest“, puudust küll ei tule. Eestkõnelejateks trügivad muidugi ka kõikvõimalikud intrigaanid ja aferistid. Oma sõnaosavust saavad demonstreerida Tarand, Strandberg jt.
Riigikokku valituna saaks „Dissidentidest“ riigikogulased liituda „kaasatud liikmetena“ valitsuskoalitsiooni moodustava fraktsiooniga. Nii oleks üksikkandidaadid parlamendis kõige „mõjukamalt“ esindatud. Mõnest neist võiks saada isegi tehnokraadist minister. Kaasamisel tuleks selgelt sõnastada koalitsioonileppes kajastuv ühisosa ja võimalikud erimeelsused. Mõni neist liitub siiski ka opositsiooni jääjatega.
Samuti võiks koalitsioonileppes kajastada ka ühisosa opositsiooni jäävate erakondade programmidest.

link: www.rahvakogu.ee

Missing
Aa0114715 Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile