Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Vello
Paas
28.01.2013

Valitsuse ja riigikogu poolt läbiviidavad reformid rahvaga kooskõlastada ja teostada pehmelt.

Tuleb muuta seadusandlust selliselt, et eestis läbiviidavad reformid ei toimuks stiilis: valitsus ja riigikogu on targad ja teavad paremini mis lollile rahvale hea on.
1. Kui viidi läbi Päästeteenistuse reform, ei aidanud rahva protestid midagi. Selle tõttu on juba olnud hukkunuid, kes reformieelse seisukorraga oleksid suudetud päästa.
2. Nüüd on käsil kiirabi üksuste reform, mille käigus väheneb arstiabi (asendatakse med. õdedega). Ma täpselt ei tea, aga minu arust õdede ülesanne on arsti poolt määratud protseduuride läbiviimine. Haiguse diagnoosimine ja otsustamine ravi valimisel on arstide pädevuses. Kui õde võib samu otsuseid langetada, siis milleks arsti kutset üldse vaja on?
3. Toimuva haldusreformiga samamoodi. Ei mingit venitamist, KOV idele käsulauad ette ja kuuga olgu otsustatud, kellega liitute.
Kõigi reformidega on nii, et ei avalikustata mingeid teaduslikke uuringuid antud teemal ( kui neid üldse on tehtud), ei anta teada kuidas see või teine reform toimib kasulikult ja kas selle tõttu ka rahvas kannatab , ja kui suurel määral? Puudub isegi kalkulatsioon reformi teostamise kulude ja ühe-kahe aasta kasumlikkuse kohta.
Tundub, et reforme teostatakse sellepärast, et sõna REFORM ja ühe erakonna nimi kattuvad. Kui õnnestub, siis on kohe teada see heategija. Kui ei õnnestu , siis tuleb vaid viidata opositsionääridele.
Tegelikult oleks vaja teostada reforme selliselt, et ei aetaks vana kaevu enne kinni, kui uus valmis ja peale vee proovimist otsustada, kumb kaev on parem. Ehk teisisõnu: tuleb luua paralleelsed reformiga loodetavad kasumlikud üksused ja loomulik valik näitab ise teed õiges suunas.

Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile