Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Peep
Martverk
07.01.2013

Erakondade rahastamine Re-st siduda liikmemaksuga, annetused ära jätta

Praeguses süsteemis on parempoolsetel erakondadel eelis - nende valijad saavad neid oma suuremate materiaalsete ressursside tõttu rohkem toetada. Pole välistatud, et seal on tihti ka erahuvid mängus (proportsionaalne tulumaks ja selle vähendamine, ettevõtte tulumaksu ärajätmine, kaudsete maksude tõstmine jms). Nii võib juhtuda, et riiklikud huvid ja elanikkonna sotsiaalne häälestatus ei pruugi olla alati esikohal.

Imgp0354 Facebooki_uus_pilt Missing Missing Missing Missing Toomas-kymmel Rainern%c3%a4gu Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Missing Missing Yves-mart_netti Missing Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Headless Missing Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Img_7421 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_002 Missing Missing Missing Missing Screen_shot_2013-01-07_at_3.27.38_pm Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Skype_olev Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Meikar Dsc_0299 Missing Imgp0026 Missing Marektamm-5 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Õigus teistele kahju teha ei ole inimõigus

Annetused parteidele on alati ost ja müük.Kui broiler annetab parteile,siis tahab ta saada mõnda heapalgalist kohta või mõnesse valitavasse kogusse.Kui ettevõtja annetab,siis tahab ta saada mõnd nõukogu kohta,riigihanget,detalplaneeringut,eurotoetust vms.Kui tahad annetada mõnele korteri- või muule ühistule,sest nad on nii nunnud,siis lase käia.

Toivo Kalmo
14. jaanuar

Liikmemaksu maksavad ainul aktiivsed liikmed

Pakun,et riik rahastaks erakondade kontorikulusid võrdeliset reaalselt kogutud liikmemaksuga.

Toivo Kalmo
07. jaanuar

Eraisikute annetuste keelamine riivab isikuvabadusi

Kuigi toetan erakondade rahastamise sidumist liikmemaksude laekumisega, leian et eraisikute annetuste keelamine erakondadega on põhiseaduslik riive, sest takistab inimesel toetada talle sümpaatset erakonda, s.t. toetada talle olulist maailmavaadet. Samas on muidugi oluline, et eraisikute annetused on läbipaistvad.

Marek Tamm
07. jaanuar

Küsimus.

Kuidas kaotab liikemaksu sidumine Riigieelarvega parempoolsete erakondade eelise?
1)Parempoolsed erakonnad saavad kehtestada suuremaid liikmemaksusi isegi kui tavaliikmetel vajalik raha puudub saavad rikkamad liikmed selle kinni maksta.
2)Praegune süsteem, kus raha antakse vastavalt rahva toetusele on rohkem kooskõlas rahvavõimu põhimõtega.

Oskar Aava
07. jaanuar

Parempoolne maailmavaade ja rikkus pole omavahel seotud.

Parempoolsed soovivad,et riik oma käskude ja keeldudega võimalikult vähe nende ellu sekkuks. Arvan,et ka Diogenes oli parempoolse ilmavaatega, kuid rohkemat vara kui üks suur tünn tal polnud.

Toivo Kalmo
14. jaanuar