Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Ats
Noortauts
29.01.2013

Põhiseaduse § 56-le lisada: 3) rahvaalgatus

Ettepanek: President algatagu kiireloomuline põhiseaduse muutmine (§ 103 punkt 5 alusel, algatamine Riigikogus 81 häält ja muudatuse vastuvõtmine 68 häält)
Põhiseaduse III peatüki § 56-le lisada täiendav punkt: „3) rahvaalgatusega“. Riigikogul võtta vastu Rahvaalgatuse seadus, mis kehtestaks rahvaalgatuste korralduse vormi ja sisu põhimõtted ning piirangud. Piirangud: näit. keele referendum, riigikaitsega seotu, jne. Edaspidi kujundada „rahvakogu.ee“ portaal kodanike algatusrühmade väljundi võimaluseks. Ettepanekute haldamiseks luua alaline MTÜ büroo, kes kogub, toimetab ja formuleerib probleemi esitamiskõlblikuks seaduseelnõuks, kasutades koostamisel juristide abi.
Seda võiks rahaliselt finantseerida ka riik demokraatia arendamise raamides. Selle portaali „rahvakogu.ee“ büroo HALDAJA koostaks ja saadaks seaduseelnõud edasi Riigikogule arutamiseks ja vastuvõtmiseks, mida siis Riigikogu kohustuslikus korras vastavalt oma kodukorra järgi menetleb (võtab vastu, redigeerib või lükkab tagasi)
Jõudu kõigile !

Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Yyyyy Missing 2003.01.20.passipilt Missing Vello Missing Missing Heli_koit Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Mati2 Missing Missing Missing
Me
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Kes otsustab piiranguid?

Kes otsustab piiranguid?

Näiteks, praegu meile proovitakse "selgeks" teha, et venekeelne haridus on oht Eesti riigile ja eesti keelele. Kuid see on põhiseaduslik õigus. Lugege ka palun "Manifest kõigile Eestimaa rahvastele", kus võtab alguse Eesti Vabariigi põhiseadus ja mõelge.

link: opleht.ee/arhiiv/?archive_mode=article&articleid=6215

Andrei Lobov
31. jaanuar