Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Mart
Kallas
07.01.2013

"Peibutuspartide" vältimine ja maksuametile võlga erakonnad

Nii kohalikel, kui ka Riigikogu valimistel osalevad inimesed, kes on vaid häältemagnetiks, kuid oma rahvalt saadud mandaati nad ei kasuta.
näiteks meenub eelmistelt kohalikelt valimistelt tollane välisminister Urmas Paet, kes kogus Nõmmel rekordi hääli, kuid volikokku ei läinud!
Sama oli Riigikogu valimistel, kus Tallinna linnapea Savisaar kogus rekordarv hääli, ja sai otsemandaadi, kuid Riigikokku ei läinud, vaid tema asemel said sinna sellised inimesed, nagu endine roolijoodik Kalev Kallo!
Kui ma olen valinud Savisaare, siis olen ma andnud talle oma usalduse mind esindada valitud institutsioonis. Kuid mulle ei meeldi absoluutselt, et minu ainuke hääl läheb endisele roolijoodikule!
Kui kandideeritakse peaks olema valituks saades kohustus asuma täitma rahva poolt saadud mandaati!
Kui mingil põhjusel otsustab valitu, mitte täita rahva otsust, mida valimised on, ja loobub oma kohast, näiteks Riigikogus, omavalitsuse koha kasuks, või, siis Riigikogulane, või valitsuse liige ei loobu kohalikel valimistel oma kohast omavalitsuse volikogu kasuks, oleks õige need hääled tühistada ja lugeda need kehtetuks!

Kui erakond on olnud Maksu ja Tolliametile võlga valimisperioodi vahel siis ei tohiks sellist erakonda valimistele lubada! Kandideerigu üksikkandidaatidena, või tehku uus "keha"!
Viimane näide, kus Keskerakond oli Maksuametile 20 000 EUR võlga, pea poolteist aastat, ja samas kasseerides riigilt erakondade raha, on täielik nonsenss!

Missing 418219_2782021467017_374458226_n_1_ Missing Missing Missing Missing Missing Missing Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Missing Nimeta Missing Missing Missing Missing Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Missing Missing Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Missing Missing Missing Tonis_tyyr Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Eugen_veges_naermas Missing Aivar Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing 419489_535560476459101_806666271_n Missing Img_7421 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Olavicv Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 2467012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 3e607c4 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Olev_vaher_3 Missing Missing Missing Snapshot_20130107_1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Img_6183small Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Andres_base Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Kass_ja_mnp_x Missing Missing Missing Rr_mini Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 38525_423999983933_1630783_n Missing Missing Photo Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Voyag Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

KOV ja venelased

Vastavalt põhiseadusele on Eesti Vabariik loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel tagamaks Eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade. Kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas ja hääleõiguslik on Eesti kodanik, kes on saanud kaheksateist aastat vanaks.

Teadmata põhjusel on aga kohaliku omavalitsuse valimisel hääleõigus antud ka mitte-kodanikele. Narvas, Maardus, Kohtla-Järvel, Jõhvis jm on võimul venelased.

Eesti pealinnas, Tallinnas on juba üle kümne aasta võimul Venemaa mõjuagent - Edgar Savisaar.

Käesolev initsiatiiv tähendab Eestimaa venelaste käest tagasi võtmist: kohaliku omavalitsuse valimise seaduse kooskõlla viimist põhiseaduse ja keeleseadusega - mitte-kodanikelt hääleõiguse ära võtmist.

link: www.rahvakogu.ee/ideas/1103-kohalike-omavalitsuste-valimise-kord-pohiseadusega-kooskolla-haal-kodanikele

Kalev-Andres Rebane
21. jaanuar