Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Olavi
Kä„rsna
07.01.2013

Demokraatliku ühiskonna alus on tegelikud demokraatlikud isikuvalimised.

Riigikokku pääsemise ainus kriteerium peab olema kandidaadile tema valimispiirkonnas antud häälte arv. Siis oleks asi nii tegelik, kui see praeguses Eestis meie praeguste inimestega üldse olla saab. Valitakse ju alati tegelikku inimest, mitte abstraktset esindajat.

Ka valimisseadus peab arvestama meie tegelike inimestega. Nimekirjavalimiste põhjenduseks oli, et nö tavalised inimesed ei oska parlamenti valida väheseksikaid töömesilasi, keda seal väga vajatakse. Juba ühe põlvkonna jooksul on selgeks saanud, mis saab meie reaalsete inimestega juhtuma nimekirjavalimiste tingimustes. Tuleb usaldada praegusi tegelikke valijaid.

Ei mingeid häältemagneteid, peibutusparte ja muid taolisi olendeid. Kui valitu Riigikokku mistahes põhjusel ei lähe, saab tema koha valimisringkonnas järgmise koha saavutanu kuuluvusele vaatamata.

Isikuvalimised ei muudaks loomulikult valitute isiksust, aga sunniksid neid praegusega võrreldes teisiti käituma, sest raamid oleksid uued.

Aa0105981_id_kaart Missing Missing Missing Missing Missing Missing Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Missing Missing Missing Missing Missing Missing Imgp0026 Missing Mina Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Eugen_veges_naermas Aivar Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing 419489_535560476459101_806666271_n Innopilt2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 2467012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Portree___delfist Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Kass_ja_mnp_x Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing 38525_423999983933_1630783_n Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

KOV ja venelased

Vastavalt põhiseadusele on Eesti Vabariik loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel tagamaks Eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade. Kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas ja hääleõiguslik on Eesti kodanik, kes on saanud kaheksateist aastat vanaks.

Teadmata põhjusel on aga kohaliku omavalitsuse valimisel hääleõigus antud ka mitte-kodanikele. Narvas, Maardus, Kohtla-Järvel, Jõhvis jm on võimul venelased.

Eesti pealinnas, Tallinnas on juba üle kümne aasta võimul Venemaa mõjuagent - Edgar Savisaar.

Käesolev initsiatiiv tähendab Eestimaa venelaste käest tagasi võtmist: kohaliku omavalitsuse valimise seaduse kooskõlla viimist põhiseaduse ja keeleseadusega - mitte-kodanikelt hääleõiguse ära võtmist.

link: www.rahvakogu.ee/ideas/1103-kohalike-omavalitsuste-valimise-kord-pohiseadusega-kooskolla-haal-kodanikele

Kalev-Andres Rebane
21. jaanuar