Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Dsc_0014 Ülo
Mäe
30.01.2013

Rahvust ja riiki hävitav ideoloogiline idiotism tuleb lõpetada

“Eesti on taasiseseisvusaja kõige sügavamas kriisis, mis hõlmab kogu riiki ja rahvast. Kriis on nii majanduslik, poliitiline kui ka moraalne ja on tekkinud pikaajaliselt kuhjunud valeotsuste, klikihuvide, ülbuse ja hoolimtuse tagajärjel.”
Suursaadik Mart Helme objektiivse arvamusega saab ainult nõustuda (Õhtuleht 02.03.2012).

Eesti rahvust ja riiki ohustab kõige rohkem rahvastikukriis.
Haridusministeeriumi andmeil elab Eestis aastaks 2017 gümnaasiumiealisi noori 34% vähem kui oli aastal 2011. Aastal 2010 astus esimesse klassi 3500 last vähem kui 2009. aastal.Sündivus vähenes veelgi 2011.aastal, võrreldes 2010. aastaga c 10%
Trend jatkub. Viimase 11 aastaga vähenes meie rahvaarv 75 816 inimese võrra.
2011. aastaks oli eesti küladest 7,1% inimtühjad, 7,4% külades elas alla 3 inimese. Dr. Jaak Uibu:”Andrus Ansipi valitsemise ajal on meie rahvaarv vähenenud ca 30 000 inimese võrra”!
Enamuse sellest ajast on olnud presidendiks T.H.Ilves
Rein Taagepera hoiatas Mart Laari esimest valitsust, et kui ei kujundata aktiivset sotsiaal- ja rahvastikupoliitikat, saame ise hakkama sellega, millega ei saanud hakkama 50 aastat punaokupatsiooni. Taagepera hoiatust ignoreeriti.
Inimkaod on sündimata jäänud laste tõttu mitu korda suuremad, kui kõikide punaküüditamiste tagajärjel kokku! Kes on konkreetsed vastutajad? Laari valitsuse 20.a. tähistamise konverentsil kuulsime peamiselt kiidulaule...
Eesti patrioot Aino Järvesoo konstateeris 2003.a novembris avalikus pöördumises fakti, et eesti demograafilist kriisi ei ole põhjustanud teised rahvad, vaid see on täielikult meie endi tekitatud ja kriisist väljatulek on meie endi kohus.

Prantsuse filosoof-kirjanik Jean Jacques Rousseau ütles juba kaks ja pool sajandit tagasi: ”Poliitika eesmärgiks on ühiskonna heaolu. Halvim valitsus on see, mille alluvuses rahvas väheneb ja välja sureb. Kui kogu maa välisest hiilgusest hoolimata tühjeneb, siis ei saa tõsi olla, et kõik läheb hästi.” Kahjuks on see Eesti tegelikkus .
Rahvaarvu vähenemine, tühjenevad külad, vajalike riiklike struktuuride väljasuretamine – kõik see näitab Reformierakonna ja IRL parempoolse ultraliberaalse majanduspoliitika, sealhulgas Siim Kallase alustatud neobolševistliku ettevõtete tulumaksupoliitika, haledat läbikukkumist.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile