Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Toomas
Penno
07.01.2013

Keelata valimistel kanditeerimine kriminaal- ja väärtegusid teinud isikutel.

Keelata ära kriminaalkaristust kandnud või väärtegusid sooritanud isikutel kanditeerimine KOV-tel ja Riigikogu valimistel ja sammuti võiks piirang laieneda ka kõiksugustele kantsleritel ja nõunikel. See välistaks olukorra kus poliitikutel tekib karistamatuse tunne või siis kui karistatakse siis pole hullu sest ju see erakond mind kuhugi nõukogusse ikka surab. Kindlasti peaks reguleerima ka ministrite määramist "omasuva järgi" , ministril peaks olema ikka oma valdkonna kõrgharidus kui isegi mitte magistrikraad, selline määrus välistaks poliitproilerite ja muude soss-seppade ministriks määramise.

Aa0105981_id_kaart Imgp0354 Missing Ott_profiil Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Img_1396-tinz Missing Missing Missing Aivar Missing Img_7421 Missing Missing Missing Missing Olavicv Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 2467012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Aa0314305 Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing 268342_252058214810963_7076884_n Olev_vaher_3 Snapshot_20130107_1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Kass_ja_mnp_x Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Voyag Missing Missing 419489_535560476459101_806666271_n
Rainern%c3%a4gu Yves-mart_netti Missing Missing Missing Missing Missing Photo Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Nii ja naa

Arvan, et kriminaaltegusid teinud isikuid ei tohiks kindlasti nö. "pulti" lubada, samas väärtegude puhul tuleks vaadata konkreetset tegu, sest väärtegusid on väga palju erinevaid ja ma ei leia, et näiteks inimene kes on saanud hakkama väärteoga - sigaretikoni mahaviskamine, maha sülitamine, öörahu rikkumine, mis on juhtunud ehk kogemata või siis halvast harjumusest - peaks kohe keelustama valimistel kandideerimise, olgem ausad, inimest, kes ei ole kunagi ühtki väärtegu teinud on tõenäoliselt alla 1%.

Kuno Kompus
07. jaanuar

Selgitus1.1

Tõsi et kogemata tehtud tegusid ei tohiks arvestada, kuid ma arvan et meie õigusorganid ei tee ka sellisel juhul väärteo protokolli kui asi on juhtunud kogemata ja tegu kahetsetakse kohe peale korda saatmist.
Pigem on asja mõte see et inimesed kes me sinna valime peaksid olema parimad meie seast ja seega ka eeskujuks kõigile meile.

Toomas Penno
08. jaanuar

Kaks erinevat asja ühes ettepanekus

Kriminaalteod - jah, väärteod -ei. Kas inimene keda on kriminaalkaristatud näiteks 1985.aastal välisvaluuta omamise eest tohib kandideerida ?

Rein Pihlar
17. jaanuar

teavitada valijaid kriminaalidest

Mingil määral olen isegi nõus.
Teavitada valijaid kriminaalidest, kuid mitte keelata seadusega kandideerimist.

Kindlasti peab valija teadma kandideerijate pahategudest (nii oletustest, kui ka seaduslikult kohtus kinnitust leidnutest).

Kandideerijad peaksid ise selle info avalikustama.

Kai Kaarna
11. jaanuar

Demokraatia

Demokraatia seisukohast poleks just kõige parem lahendus piirata seda kes võib kandideerida, kes mitte. Hetke mõte on arendada demokraatiat, mitte seada piiranguid sellele. Inimene peab ise teadma keda valib.

Rainer Lusmägi
18. jaanuar

Absurd

99 % autojuhtidest kasutab juhtimise ajal mobiiltelefoni.Ilmselt jääbki kasutama.Tegu on seaduse rikkumisega.Seega puuduvad iseadusi järgivad nimesed, keda oleks võimalik valida.

Toivo Lepik
08. jaanuar