Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Indrek
Tamre
30.01.2013

Pensioni II sambas põletatakse nii inimeste kui ka riigi raha

Mis saab pensioni II sambasse paigaldatud rahast, ei tea keegi, kuna ei ole mingit tagatist, et pangad, kus see raha on, üldse tulevikus eksisteerivad. Jätkuvalt sööb seda raha inflatsioon, ja paljud pensioniraha kogunud inimesed, pensionieani ei elagi.

Pensioni II sammas võib toimida küll, kuid töötajate poolt sinna kogutud raha võiks minna praegustele pensionäridele pensioni maksmiseks. Praegustele maksjatele lisaks riik omad protsendid pensionitele siis, kui nemad on pensioniikka jõudnud. Selliselt jääks töötajatelt kogutav raha kohe teenima Eesti elu, ja riik ei kandiks raha Eestist välja.

Missing Missing Missing Missing Heli_koit Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Lõpetada ebaõiglus tänaste pensionäride suhtes!

Kohustuslik pensioni II sammas on üks jaburamaid, ebaõiglasemaid ning masohistlikemaid asju, mis Eestis on välja mõeldud. Juba see, et tänased pensionärid peavad veerandi oma pensionist tasuma nn. riigipoolse sissemaksena II sambasse on karjuv ebaõiglus. Loomulik oleks, et lapsed toetavad oma pensionäridest vanemaid, kuid meil on vastupidi: pensionäridest vanemad peavad maksma veerandi oma pensionist mingitesse kahtlastesse fondidesse, kus see hävineb. Loomulikum ja majanduslikult mõtekam oleks lõpetada koheselt see karjuv ebaõiglus tänaste pensionäride suhtes ja suurendada tänaseid pensione veerandi võrra. Raha selleks on ju olemas. PS: kohustuslik II pensionisammas peab olema vabatahtlik. Kuidas saab ikkagi riik minult ja minu pensionäridest vanematelt raha ära võtta, et kasutada seda ainult pankade nuumamiseks? Muud kasu sellest ju ei tule.

Tiit Sääsk
31. jaanuar