Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Toomas
Laanpere
30.01.2013

Eesti vajab referendumit ja uut põhiseadust!

Rahvakogusse on esitatud palju häid, detailideni viimistletud ettepanekuid kuid minu arvates on paljudes neis põhjendamatult suur aukartus põhiseaduse muutmise või uuesti koostamise vastu. Pole see ju Piibel,mida tõesti ümberkirjutada ei tihkaks!
Tavalised inimesed turumajanduses,ehk arvukad õigusteaduste asjatundjadki, väljaspool maksumaksja raha eest peetavat võimuladviku "Paradiisi aeda",saavad ju aru,et
seadused ei käsi varastada ,valetada ega parasiteerida maksumaksja raha eest.Mida me "valitud" mõnuga aga teevad.Ja alati leiavad koos "eluaegsete-eksimatute" kohtunikega neile sobiva tõlgenduse ka uutele,veel parematele seadustele.Tihti aitab ka valikuline mälumahu kasutamine.
Mõte on teha uus põhiseadus koos kõigile selgete,lihtsate punktidega "Valitavate" valimiseks,korralekutsumiseks ja välja vahetamiseks!
Kui seda ei tehta, jätkub üldine segadus,keegi pole õnnelik,areng pärsitud.Sest täna pole ju paljudel kedagi valida.Selles 4-ja erakonnaga "paradiisi aias" on vaid väga halvad ja veel hullemad valikud.Rahulolematuse kasv võib põhjustada märksa arvukama tänaval jalutamise kui sügisel.Alati leidub igas ühiskonnas ports laamendajaid ,kes avanevat võimalust väljaelamiseks tänulikult kasutaks, muutes olud veelgi pingelisemaks.
Meelespidada tasuks ka mitte eestikeelsete inimeste murede jätkuvat unarusse jätmist omavaheliste nääklemiste tuhinas.
Rahvakogu,Päästekommitee või kes veel! Aidake leida lahendus,kuidas pääseksid väljaspool nelja "pühitsetud" erakonda olevad usaldusväärsed missioonitundega inimesed RK-sse.Et nad asuksid realiseerima väärtuslikumat osa Rahvakogule esitatud ja mujalt tulnud ideedest.
Loogiline on korraldada referendum uue RK valimiste välja kuulutamiseks ja seda juba normaalse valimiskünnise ,kautsjonite,normeeritud valimisreklaamiga jne.Selle korraldamine on kulukas kuid tegemata jätmine veel kulukam.Lisaks rahast mõõtmatult hinnalisem inimeste kulumine pikaajalisest vindumisest.
Siiani pole ma kohanud inimest,kes usuks,et tänane võimuladvik koos opositsiooniga oma"paradiisi aeda" hoogsalt lammutama hakkaks.Teadupärast kitsed kärnerina pole küll ühelegi aednikule hingerahu toonud. Ilmselt peaks seda rahva ühist tahet hakkama vedama president . Kui see teda kaasa ei haara, jääb ainsaks võimaluseks uus ja vahedam Harta. Ehk midagi veel?Head nuputamist meile kõigile!

Missing Missing Missing Heli_koit Mina Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing
Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Muuta tuleb niipalju kui vaja,aga mitte rohkem.

Ühiskonnaelu on mitmetahuline ja see,mis on ühele osale rahvast hea, ei pruugi olla teistele. Kartelliparteid on saanud võimule pettusega,aga tark rahvas ei tohi lasta ennast petta.Seega on meil kõigil vaja õppida,et targemaid valikuid teha. Mitmetel riigikogu valimistel,on rahvale hästi peale läinud loosungid,mis lubavad igaühele kohe ja palju raha.Valija peaks enne hääletamist järele mõtlema, kuskohast kandidaadid selle raha võtavad,mille nad anda lubavad.Vasakpoolsed lubavad raha naabrimehe käest ära võtta ja oma valijatele anda.Parempoolsed lubavad,siia karjakaupa väljamaiseid orjapidajaid meelitada,kes kõigile tööd annaksid.Oleme,siin portaalis juba tükk aega nõu pidanud,kuidas seadusi paremaks teha.Kõik pakutud seaduseparandused,on suunatud sellele,et takistada valelikel poliitikutel rahva petmist.Mõistagi peab rahvas need seaduseparandused iga hinna eest läbi suruma.Kui selleks on vaja natuke põhiseadust täiendada,siis tuleb seda teha.Rahvas peab aga ise ka targemaks saama.

Toivo Kalmo
30. jaanuar