Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Viljar
Ansko
30.01.2013

Valitsemiskulude vähendamine, riigi juhtimine aatelisele alusele...

Kuna ahnus ja alpus on enamuse kuritegude k.a. korruptsiooni põhjuseks, siis selleks, et ära hoida riigikokku pääsemist vaid isikliku hõlptulu jahtijail, tuleb oluliselt vähendada riigikogu ja valitsuse palka. Ideaalne oleks, et väärikad valitud saadikud käiksid riigikogu istungitel (1-4 korda kuus?) oma põhitöö (professorid, arstid, õpetajad...?) kõrvalt, saades muidugi töövabastuse, palga säilitamise ja komandeeringukulud... (Töötud ja pensionärid võiksid saada keskmist palka.) Keskmist palka võiksid saada ka seaduseelnõusid ettevalmistavad riigikogu komisjonide liikmed. Pideva kohaloleku korral peaks riigikogulase palk olema situatsioonitundlikult seotud riigis valitseva olukorraga: mingi koefitsiendi (2...3...) kordne Eesti elaniku keskmine sissetulek - s.t. arvesse läheksid peale palkade ka pensionid ja töötute 0-sissetulekud... Sellised palgatingimused tooks ehk volikogusse inimesed, kes tegeleksid riigi põhiseadusliku peakohustusega - Eesti rahva ja kultuuri säilitamisega...

Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing My Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Valitsemiskulud on põhjendamatult suured

Riigikogu liikme põhipalk võiks olla kahekordne keskmine palk. Lisatasu võiks maksta komisjonide liikmetele ning aktiivselt istungitel + infotunnis osalejatele. Piinlik on vaadata televisioonist kui Riigikogu infotunnis osaleb regulaarselt maksimaalselt 20 rahvaesindajat.

Henri Sepp
31. jaanuar

Ettepanek ei paranda olukorda.

Seni kuni saadikud saavad valijate soovidele vilistada,leiavad nad ikka võimalusi,kuidas endale hüvesid nihverdada.Peatähtis on allutada saadikud valijate tahtele.Kui suur on saadikute palk,see pole esmatähtis küsimus.

Toivo Kalmo
31. jaanuar