Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Andres
Mets
31.01.2013

Poliitika (partei, erakond jne) finantseerimine väljapoolt riigi eelarvet ja liikmemaksu (liikmemaksu suurus peab olema seadusega määratud/piiratud) on lubamatu

Mõelge inimesed, kas EV on kodanikudemokraatiale või rahademokaatliale rajatud riik (mõlemat võib nimetada osalusdemokraatiaks, ainult mille osalus?).
EV on vist kodanikudemokraatlik ja iga kodaniku võimalus/panus/kohustus osaleda riigi juhtimises on tema poolt antud hääl/mandaat valimisperioodiks. Sellest tulenevalt iga poliitika (partei, erakond jne) finantseerimine väljapoolt riigi eelarvet ja liikmemaksu (liikmemaksu suurus peab olema seadusega määratud/piiratud) on lubamatu. Selle tulemusena kodanik kui valija on võrdne võrdsete seas ja igasugused “parteide lobistamised, erahuvid” enne ja pärast valimisi ei saa mõjule. Ja kokkuvõttes riigi valitsemise (mahineerimise, erahuvidele suunatud seadused jne) kulud kahanevad.
Poliitjõudude õiglane rahastamine (tänapäeva EV-s) on nagu korralik vundament millele läbi valitsemise ehitatakse pealisehitus: õiglane riik, toimides enamuse kodanike huvides.
NB! Mis kuradi pärast valimiste vahelisel perioodil peab valija olema aktiive, algatuslik, kontrolliv jne.? Teadlik valija/kodanik annab valitavale valimisperioodiks tema programmile heakskiidu ja “Jõudu neile”. Riigi juhtimise/kontrollinise tööd teevad “Valitud” ja EV ametnikud ja jamadest on valijad informeeritud läbi sõnavabaduse.

Missing Missing Missing Missing
Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile