Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Koostöö
Kogu
31.01.2013

Erakonna loomise maks

Ettepaneku autor Hans Maanso, saabus e-posti teel:
Uue erakonna loomisel ei tohiks piiranguks olla liikmete arv. Küll aga tuleks uue erakonna registreerimisel maksta riigile teatav, küllaltki kõrge summa, mis juba iseendast aitaks reguleerida pisierakondade teket.

Missing Missing
Missing Yyyyy Missing Mina Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Selle ettepaneku peale ütleks minge p.......

Mis teil pisierakondade vastu on? Juba praegu on põhiseadusevastaseid seadusi, mis käsevad maksta üksikkandidaadil riigilõivu, kusjuures mitte sisse saamilsel ei anta seda tagasigi, kuid erakonnad saavad oma lõivud tagasi! Mida rohkem pisierakondi, seda rohkem huvigruppe on esindatud ju. Kuigi, tegelikult tuleks erakonnad kui sellised üldse kaotada ja lasta inimestel olla ühel ajal mitme erineva huvigrupi liikmed. Huvigruppi ühendab mingine eesmärk, erakondi ühendab peamiselt soov saada võimule ja selle nimel peavad selle liikmned toetama erakonna seisukohti, millega nad isiklikult üldse nõus poleks. Tegelikult peaks erakonnad olemagi huvigrupid, ehk erakonnad peaks justkui koondama ühiste huvidega inimesi, aga tänu nende sisemisele autokraatiale, muutuvad nad pigem millegiks muuks. Miks inimene ei võiks olla mitme erakonna, ehk huvigrupi liige? Näiteks toetaks ma üht reformierakonna ideed ja teist keskerakonna ideed, aga partokraatia takistab, tuleb valida see jõuk, kuhu kuulud.

Aare Sisask
31. jaanuar

Näiteks:

Kui ma toetaks iseseisvuspartei rahvusluse, ehk rahumeelse natsionalismi ideed, kuid sotsiaaldemokraatide sotsialistliku lähenemist, siis oleks ma natsionaalsotsialist, ning kui oleks veel ühistuliikumise ehk kogukondlikse, mingite teatud kommuunide poolt, siis oleks ma juba natsionaalsotsialistlik kommunist. Ning kui ma seejuures pooldaks paremäärmusliku reformierakonna paremäärmusliku ideed indiviidi vabadusest, siis olems ma juba lausa anarhist. Ehk tuleks välja, et ma oleks anarhistlik natsionaalsotsialistlik kommunist. Vat kus oleks ideoloogiliselt lai haare asjal, kas pole?

Aare Sisask
31. jaanuar