Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Henri
Sepp
31.01.2013

SEADUSLOOME PROBLEEMI LAHENDUS

Eestis on liiga palju seadusi. Seetõttu on isegi juristidel ja advokaatidel praktiliselt võimatu teada nende kõigi sisu. Tavakodanikul aga ilmselgelt võimatu teada, millised õigused ja kohustused on neil hetkel või näiteks alates homsest.
Näiteks on Riigi Teataja andmetel viimase 2 aasta jooksul avaldatud 19499 akti!
Tuleks moodustada asjatundjate tööruhm, kes vaataks seadused valdkondade kaupa üle ja teeks ettepaneku olukorra lihtsustamiseks. Samuti peaks tööruhm andma selge hinnangu, milliseid seaduseid, millises tähtsusjärjekorras ja kuidas muuta.
Näiteks muudeti hiljuti Avaliku teenistuse seadust (ATS). Selleks kulus riigil tohutu ressurss. Eelnõu seletuskirjas oli põhjendatud, et asi on vajalik muu hulgas selleks, et näiteks täpsustada ametniku mõistet. Täielik jama minu arvates. Näiteks politsei suhtes kehtib nii ATS kui ka eriseadused (Politsei ja piirivalve seadus jt). ATS-ist võiks vajalikud asjad eriseadustesse üle viia ja ATS kehtetuks tunnistada. Praegusel rahvakogul on tehtud massiliselt ettepanekuid, et ka riigiametnike töösuhteid reguleeriks Töölepingu seadus. Väga mõistlik ja õiglane ettepanek. Eriti arvestades, et ATS menetlemise põhjendustes on toodud asjaolu, et „ametnik võib käskida ja keelata“. Sama saab teha ka töösuhetes mida reguleerib Töölepingu seadus."

Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing Missing Missing Missing Reet_karro
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile