Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Uus pangandusseadus - kui kodu läheb võlgade katteks pangale, siis kustub ka inimese võlg panga ees.

Vastu võtta uus pangandusseadus, mis sätestab, et kui inimene on maksuvõlgade tõttu sunnitud ära andma oma kodu ja kodu võtmed pangale, kustub automaatselt tema võlg, mille ta on selle kodu ostmiseks pangalt võtnud. Selline seadus kehtib Ameerika Ühendriikides ja paljudes Euroopa riikides. Eestis oleks selline seadus hädavajalik praeguse panganduse ülemvõimu vähendamiseks. Samal ajal kui pooled eestlased elavad puuduses, loeme ajakirjandusest kuidas pankade kasumid aina kasvava ja sellegipoolest tõstavad nad peresid kodudest välja. Ka pangad ja pankade omanikud peavad hakkama võtma vastust oma tegevuse, oma laenuotsuste eest nii Eestis kui kogu Euroopas.

Missing Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing Passipilt_eero_rang Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Reet_karro Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Uus pangaseadus

Pooldan kuna praegu puudub pangal täielikult vastutus antud laenuriski ees. Oma kergekäeliselt antud ja kaotatud laenu saab pank praegu mitmekordselt tagasi igal kümnel juhul. Vastutavad ainult laenaja, käendaja-d jne.

Jaan Aru
31. jaanuar