Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Keelata meedias ära kange alkoholi reklaam

Keelata meedias – televisioonis, raadios, ajalehtedes, ajakirjades, välisreklaamplakatitel ära kange alkoholi reklaam. See oleks oluline samm Eesti alkoholitarbimise vähendamiseks. Reede- ja laupäevaõhtuti on väga halb vaadata, kuidas iga teine reklaam eesti telekanalites kutsub alkoholi tarbima. Kui selline seadus vähendaks veidikenegi alkoholi tarbimist, oleks see suur asi ja esimene samm meie alkoholikultuuri ning rahva tervise parandamisel.

Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Aivar Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Reet_karro Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Merle Pormeister.

Pooldan seda ettepanekut kuid olen veendunud,et palja reklaami keelustamisega ei muutu siiski suurt midagi. Meil on praegu olukord,kus kanget alkoholi müüakse pea igas poes. Kange alkoholi müük võiks olla "riigiponopol". Arvan,et piisaks a 10000-15000 elaniku tarbeks ühest kange alkoholi poest. Eeldavasti piisaks näiteks Pärnu taolises linnas 3-4 poest. Nii piirati vanasti kange alkoholi müüki Eestis ja samuti toimib alkoholi müük tänasel päeval Skandinaavia riikides. Tihti toovad riigiisad meilel neid riike eeskujuks, miks siis ei võeta eeskuju. Pole vast otstarbekas uuesti jalgratast leiutada.

Jaan Aru
31. jaanuar