Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Lembit
Kook
31.01.2013

Mitte ksutada alatuid kampaaniaid

Iisraeli rahvas põgenes orjapõlvest Egiptuses ja eksles kõrbes 40 aastat, et saaks tugevaks vabana sündinute põlvkond. Paljud hakkasid nurisema: „Miks tõid Sa meid siia, ometi olime me söönud ja peavari oli olemas”. Siis laskis Jumal sadada taevamannat ja andis kalju seest vett.

Meile ei anta taevamannat. Kõik tuleb endil luua. Loomulikult on palju pettunuid. Demokraatia pidi olema ju imerohi, mis kõik rikkaks ja ilusaks teeb. Pigem tulgu siis tagasi orjapõlv, kus kõigile garanteeriti töö, toit ja peavari. Selleks seatud inimesed määrasid, kui palju keegi peab tööd tegema ning kui palju ja mida kellelegi antakse (kõlab umbes nagu inimfarm). Ühiskonnakord oli olemuselt orjanduslik, või kui soovite, siis feodaalne, ainult et idamaine versioon sellest.
Inimesed kuulusid ühiskondlikesse kastidesse. Keegi ei saanud öelda, et on konkreetse inimese ori. Kaste oli mitmeid ja tundub, et üksteisele hierarhilises alluvuses. Ei kehtinud läänelik põhimõte: „Minu holopi holopp ei ole minu holopp”. Kõik kõrgemate kastide liikmed olid ülemused. Midagi analoogset sõjaväe korraldusega, kõik seersandid on igale reamehele ülemad jne. Kõige kõrgem oli tsaar (võis olla ka kollektiivne - poliitbüroo). Vastavalt kastikuuluvusele kaasnes ka ühiskondlik positsioon.
Demokraatias mingeid ühiskondlikke kaste ei ole. Vähemalt tuleb selle poole püüelda ja mingil juhul ei tohi neid sallida ega seadustada. Loomulikult neil, kes on kuulunud ülikute hulka, on väga raske oma seisusest loobuda.
On alanud katsed taasluua kastisüsteem, tõsi küll, esialgu veel mitte hierarhiline. Eesti põhiseadus keelab inimeste diskrimineerimist mistahes tunnuse järgi, kaasa arvatud eriala. Diskrimineerimine ei tähenda ainult ahistamist vaid ka upitamist, sest ühe inimgrupi upitamine ongi teiste ahistamine. Kui mõtlemisvõimega inimesele hakatakse rääkima, et ta on eriline, et ta kuulub väärtuslikumate inimeste hulka kui teised. Seetõttu peavad teised talle rohkem andma, siis peaks rakenduma häirekell, mis ütleks: „Nüüd tahetakse mind küll ära kasutada!”
Siis tulid kolm tarka hommikumaalt (Ум,Честь ja Совесть) ja käskisid valitsusel tühistada Eesti territooriumil mateeria jäävuse seadus. Valitsus seda ei teinud, vaid väitis oma üüratus ülbuses, et see on võimatu. Siis hakkasid niinimetatud arvamusliidrid koondama demokraatias pettunuid, et kukutada see vihatud kord.
Muide, kui ma kuulen sõna arvamusliidrid, tahaksin hõigata: lõpetage palun ropendamine!

Ja nüüd ilma naljata. See jama õpetajate, arstide ja valitsusega ei ole muud kui valimiskampaania. Kellelgi on nii suur nälg riigipiruka järele, et ollakse valmis selle nimel saatma Eesti rahvas tagasi orjapõlve. Ei ole välistatud, et mõnele see ongi eesmärgiks.
Lõpetuseks, käed eemale minu riigist ja minu rahvast, alatud tõprad!

Kuna tekstiaken on piiratud, on esialgne tekst terviklikult allpool antud veebisaidil.

link: lembitkook.wordpress.com/2013/01/31/20/

Aa0105981_id_kaart
Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Demokraatlik poliitiline süsteem on meile parim.

Praegune häda on,et demokraatia ei tööta korralikult.Hetkel mängitakse demokraatiat,mille orjapidajad on kinni maksnud.Me riik on muudetud palgaorjade riigiks.Orjatöö pole kunagi eriti tootlik olnud.Kui tahame tõsta tootlikkust,siis peame muutma oma riigi peremeeste riigiks.Selleks tuleb kõigepealt poliitiline süsteem korda teha.Süsteemi tuleb muuta niimoodi,et poliitikud ei saaks enam orjapidajaid teenida,vaid peavad hakkama teenima eesti rahvast.

Toivo Kalmo
31. jaanuar