Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina Ants
Viira
31.01.2013

Muuta Riigikogu ja Vabariigi Valitsus ning kõik valimisseadused apoliitiliseks.

Tänane argipäev meie elus näitab, et võimul olevad erakonnad ei ole õigustanud rahva ootusi tulemustele ja elu paranemisele meie riigis. Valetamine ja omakasu on peamiseks probleemiks meie poolt "valitute" tegevuses. Seega võib öelda, et poliitiline juhtimine ei ole õigustanud ennast. Enne valimisi antud lubadused jäävad täitmata, sest need ongi mõeldud ainult valimistulemuste saavutamiseks. Pahatihti on ka antud lubadused head ehk ainult valimisperioodil, kuid mitte pikemas perspektiivis.
Seega peaks meie riiki juhtima ikkagi majandusliku mõtlemisega ja elukogemusega spetsialistid. Tuleks edaspidi lõpetada ära võimalus ostsuse tegemisel: ma saan aru, et nii oleks õige, aga see on poliitiline otsus ... Ja seesama poliitiline otsus või parteiline otsus pahatihti välistab õige otsuse ja õiglase seaduse, mis parandaks meie rahva elu ja tagaks jätkusuutlikkuse ning säilimise.
Kommunismi võimalus on juba unustatud, rahapoliitiline kapitalism on tõestanud oma mittesobivust edasiseks arenguks. Kas ehk oleks aeg minna üle õiglasemale ja paremale süsteemile - juhtida kõike majanduslikult parimate ja rahva õnnelikkust tagavate meetoditega.
Miks ei võiks meie väike Eesti olla esimene selles muudatuste suunas? Mis või kes suudab meid takistada olemast õnnelikud kui ka riigiisad seda sama soovivad?
Lõpetaks ära poliitilise, kui tõestatult mittetoimiva, riigijuhtimise.
Valiks meid esindama tõeslisi aatemehi ja omaala spetsialiste.
Lubaks kõikidel poliitikutel mängida edasi oma lasteaia mänge (kui nad teisiti ei suuda elada) ja teistele ärategemisi, aga keelaks selle tegevuse täielikult valitavatel kohtadel.
Keelata seadusega ära kõigil riigiametnikel igasugune poliitiline tegevus.
Tühistada põhisadeuses kõik muudatused, mis on tehtud poliitikute poolt ainult oma elujärje kindlustamiseks ja tagasivalimise võimaldamiseks.

Aa0105981_id_kaart Missing Missing Missing
Marektamm-5 Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Ilma poliitikata ei saa hakkama.

Rahavas pole kunagi ühtne.Osadele meeldib,et riigi areng läheks ühes suunas,teised soovimad jälle teist suunda,kolmandad kolmandat jne.Poliitikute ülesanne on leida kompromiss nende suundade vahel,et kõik oleksid enamvähem rahul.Parlamendis ja volikogudes taoline kompromiss leitaksegi. Sellepärast peavad nendes kogudes olema poliitikud (aatemehed/-naised on samuti poliitikud).Mis puudutab aga riigi- ja KOV asutusi,siis need tuleb küll parteilastest puhtaks teha.Olen nõus,et ega parteilastel valitsussegi erilist asja pole.

Toivo Kalmo
31. jaanuar