Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Andres
Tori
07.01.2013

Küsimus, miks ma olen erakonna liige ja kas õiges erakonnas?

Ma ei leia, et erakonna suur liikmelisus oleks eesmärk omaette. Täna sarnaneb erakonna liikmete arv pigem parteilisele võidurelvastumisele, kus üritatakse teist arvuga üle trumbata. Samas näitasid Rahvaliidu valimistulemused, et vaatamata suureleliikmelisusele jätsid enamik neist erakonna poolt hääletamata, paremat näidet formaalsest liikmeskonnast on raske leida. Et ajastu uhkus, mõistus ja au ja nende liikmeskond oleksid tihedamini ja eelkõige ühise ilmavaatega seotud, tuleks karmimalt suhtuda liikmemaksudesse ja nende maksmisesse. Selleks teen ettepaneku riigi poolt erakonnale eraldatavast maha arvata summa, mis erakonnale jäi liikmemaksudest laekumata. Ehk siis, kui liikmemaks muutub käegakatsutavaks materjaalseks kaotuseks, kaob ka liikmelisus nalja pärast või mis tehtud partei funktsionäri pealekäimisel partei sisevalimiste eel. Ehk hakatakse huvi tundma erakonna põhikirja vastu, ehk loetakse see isegi läbi ning esitatakse endale pealkirjas olevad küsimused. Oma rahakott olevat ihule lähemal.

A62e1066272807ba0c679df32ca7eeb7 Missing Missing Missing Missing Olavicv Missing Missing Missing Mina_002 Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Dsc_0299 Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Riiklik rahastamine tuleb siduda liikmemaksu laekumisega

Arvan,et riiklik rahastamine peab koosnema kahest osast-kontorikulud ja tegevuskulud.Kontorikuludeks annab riik igale registreeritud erakonnale/valimisliidule eelneval aastal kogutud liikmemaksu kümnekordse summa,kuid mitte rohkem kui 60 000 eurot aastas.

Toivo Kalmo
08. jaanuar