Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Luua võimalus, et kodanik saab tellida teda huvitava poliitikuga seotud ...

sündmuste info.

IT vahendite arendusel tuleks lähtuda sellest, et kodanik saaks lihtsalt jälgida, kuidas valitud esindaja kodanikke esindab.
Kõigega ei jõua kursis olla, kuid kui saaks jälgida enda valitud esindaja või usaldusväärse esindaja hääletamist ja sissekandeid nii, et alustaks valitud esindajast ning liiguks siis temaga seotud teemade juurde edasi.
Nii oleks lihtsam jälgida oma esindaja tööd, ning nii paraneks valija ja esindaja suhtlus, ning valija saaks paremini aru kas ja kuidas tema huve esindatakse.

Valija huve esindaja võiks saada sellest kasu, kuna saaks tagasisidet enda seisukohavõttudele ning valijatel võib olla infot, mida esindaja võiks teada. See on tähtsam just kohalikul tasemel, kus valija on probleemidega kõige rohkem kursis.

Selline info tellimine võiks olla üleriigiliselt sama. Kui teema täpsemalt huvitab siis piisab sündmuse juures olevast viitest kohale, kus saab teemaga täpsemalt tutvuda. Hetkel ei jõua muude tööde kõrvalt erinevatest allikatest kogu aeg jälgida, kus mida toimub ja mõni asi võib tähelepanuta jääda.

Et oleks keskne koht, kus saaks ühe vajutusega otsida esindajaga seotud dokumente, artikleid ja sissekandeid jne. erinevatest infosüsteemidest.

Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile