Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Kohaliku omavalitsuse meedia depolitiseerimine.

Kohalikud omavalitsused põhjendavad kulutusi meediale sellega, et omavalitsuse inimestele on vaja jagada erapooletut infot.
Samas on Tallinna TV näitel loodud telekanal, mille tegevuse järelvalve on ainult ühe erakonna käes. Esinema pääsevad võimulolijad ning faktiinfo asemel pakutakse maksumaksja raha eest seebiserjaale ja BBC seriaale.
Lisaks edastatakse saateid üleriigiliselt kuid kulud jäävad kõik kohaliku omavalitsuse elanike kanda.
Ka teiste omavalitsuste elenikud ei peaks sellega rahul olema, kui Tallinn seal oma huvidest lähtuvat poliitikat peale surub.
Tegemist on ühe erakonna poolt politiseeritud meediaga, kus Tallinna linnaelanikel puudub isegi kommenteerimise võimalus. Ajakirjanduslikust eetikast ei ole mingeid märke.
Isegi linnaosade lehtedes kirjutavad linnavalitsuse liikmed riigipoliitilistel teemadel ning kohalike faktide jagamiseks ruumi ei ole. Kohaliku linnaosavalitsuse töötajad ei oska vastata, miks lehes kirjutatakse kohalikku lehte mittesobivatel teemadel.

Kohaliku omavalitsuse meedia peaks aitama inimesi informeerida, kuid kohaliku omavalitsuse eesmärk on probleemide iseseisev lahendamine. Iga lapitud auku ja kanalisatsioonitoru ei ole vaja filmida. Kuid faktiinfo asemel pakutakse poliitilist propagandat ja meelelahutust, mis viib tähelepanu linnaelult ning probleemidelt. Lisaks kõigele ei tea enam mida kohalike nimel tervele riigile välja reklaamitakse.
Antud juhul on Keskerakond leidnud valimiskampaania uue rahastamise viisi. Lingil viidatud artiklist on näha kampaaniakulude kukkumine, mida nüüd kompenseeritakse läbi Tallinna linnaelanike rahakoti. Kui vaatajaid on vähe, siis ostetakse sisse välismaa filme ja seriaale.

Sellist politiseeritud meediat ei tohiks olla võimalik luua. Üheski teises kanalis ei saa maksumaksja raha eest poliitik valida endale televisiooniaega ning kasutada seda oma äranägemise järgi.

Kohalik omavalitsuse kohus on iseseisvalt korraldada ja juhtida kohalikku elu, lähtudes valla- või linnaelanike õigustatud vajadustest ja huvidest. Üleriigiliste telekanalite ja muude meediaväljaannete levitamine ei lähtu linnaelanike vajadustest, kuna nad ei ela seal, kus omavalitsus neid meediaid levitab, seega ei saa neid ka tarbida.

Omavalitsuse meediat puudutavaid reegleid tuleks täpsustada ning selleks, et väärtustada maksumaksja raha eest toodetud meediat tuleks luua süsteem, kus kohaliku omavalitsuse kodanik saab meediat tarbida peale seda, kui ta on selle tellinud. Tellimust tuleks uuendada korra aastas. Nii saaks vältida raiskamist ning näha, millise info järele on tõeline vajadus. See võimaldaks vähendada ka politiseeritust, kuna kodanikud loobuksid politiseeritud meediast ning seega puuduks ka alus politiseeritud meedia tootmiseks.

Lehekottide äravedu tuleb registreerida, sarnaselt tuleks registreerida kalendri, sünnipäeva kaardi, telekava ja televisiooni soov. Need kõik on linnale kulu.

link: www.sirp.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=16711:kas-raha-teeb-riigikogu&catid=9:sotsiaalia&Itemid=13&issue=3420

Marektamm-5 Img_9504 Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile