Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Krista
Lummo
31.01.2013

Rahvakogu võiks olla koht, kus me õpiksime aru saama meie riigi toimimisest.

Me ei peaks killustama ühe kuu jooksul oma aega ja mõtteid nii erinevatel teemadel.
Minu ettepanek oleks, et võiksime hoopis "kuu teema" kaupa omi nägemusi kirja panna.
N:
Veebruar- maksuseadused ja nende muudatused.
Kui ühe kuu jooksul tegelda vaid ühe teemaga, siis saaksime ka üksteisele selgitada, kuidas on praegu ja kuidas oleks tegelikult parem. Ajalehekommentaare lugedes saan aru, et enamik meiie inimesi ei tea maksuseadustest, erinevatest maksudest ja nende arvestamisest ööd ega mütsi.
Ühe kuu teemana saaksid inimesed, kes maksudega igapäevaselt kokku puutuvad, selgitada ka seda, millised on meil maksud, kuidas neid arvestatakse ja millistelt summadel, kes maksab meil makse ja miks pole meie riigis maksumaksjat kui sellist tegelikult olemas.
Aga muidugi on kõige tähtsam see küsimus, kust tegelikult tuleb raha maksude maksmiseks, seega meie riigi pidamiseks vajalikud finantsid.

Meie "lihtne" maksusüsteem on keerulisem kui esmapilgul paistab ja vastuolud tööandja ja töötaja vahel on justkui selles, kumba maksukoormus on suurem.
Kuna minu huvi oleks just maksusüsteemi lahtiharutamine ja kõigile vähemalt hoomatavaks tegemine, siis ma teen ettepaneku maksuteemade aruteluks.
Ja kuna minu ettepanek on piirata teemade rohkust ja keskenduda korraga ühele teemale ühes kuus, siis sellega seoses teen veel ettepaneku, et need, kes teevad ettepanekuid, kirjutaksid ka võimalikud kellaajad ja päevad selle kuu jooksul, millal ettepaneku tegija justkui kaitseb oma ettepanekut . Seega saaks ta siin (online) kokku nendega, kellel on kas küsimusi või täiendusi või ka vastuväiteid.

Reet_karro
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile