Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Madis
Rallmann
31.01.2013

Valimiskampaaniate ja reklaamide sisuliseks ja üheselt mõistetavaks muutmine.

Valimiskampaaniate ja reklaamide sisuliseks ja üheselt mõistetavaks muutmine.

Minu ettepanek on muuta valimisseadust nii, et kirjeldada väga täpselt ära milliseid vahendeid ja mis mahus tohib valimisreklaamis kasutada. Selle ettepaneku tulemusena muutuks valimiskampaania korraldamine tunduvalt odavamaks, ning looks ka uutele ja nõrgematele erakondadele võimaluse oma ideed ja sõnumid valijani viia. Minu ettepanek on viia valimisreklaamid ühtele kandjale, erakonnad toihiksid teha valimisreklaami vaid A4 paberil. Sellest A4 paberist võib 1/6 olla pilt, 1/6 graafik või skeem, ning 4/6 sisulist teksti, mis peab olema kirjutatud suuruses 12 ning ühes värvis.
Antud A4 infomaterjali võib jagada agitatsiooni käigus valijatele, ning rääkida valijale erakonna eesmärkidest järgmiseks valitsusajaks. Reklaame teles ja välireklaame erakonnad kasutada ei tohi.

Telekajastust ja plakateid võib erakond kasutada, kui erakond annetab oma eelarvest raha koolide, lasteaedade, haiglate, sotsiaalsete projektide toetuseks, siis selle toetuse väljakuulutamise käigus on võimalik kutsuda kohale raadio ja televisioon, ning panna ajutiselt ülesse plakateid. Plakatid tohivad kanda vaid A4 reklaamlehel oleva informatsiooniga kattuvaid sõnumeid, ning peavad olema eemaldatud peale ürituse lõppu.

Sellise süsteemiga muutuvad valimiskampaaniad palju odavamaks, ning piiratud reklaampinna tõttu ja sisulisemaks. Samuti tekkib noortel ja nõrgematel erakondadel teistega võrdne võimalus anda oma sõnumid valijale edasi.

Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile