Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Viive
Rohelsaar
07.01.2013

Soovin valida isikut, mitte parteid.

Aa0105981_id_kaart Missing Missing Missing Ott_profiil Missing Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Missing Eugen_veges_naermas Aivar Widescreen_(8)_3 Missing 419489_535560476459101_806666271_n Missing Missing Missing Missing Missing Olavicv Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_002 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Andrus Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Kass_ja_mnp_x Missing Missing Jaak_haud Missing Mina Missing Missing Missing Missing Missing 38525_423999983933_1630783_n Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Imgp6928_daaliat_otsimas Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Img_1227 Missing Missing Mati2 Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Marektamm-5 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

KOV ja venelased

Vastavalt põhiseadusele on Eesti Vabariik loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel tagamaks Eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade. Kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas ja hääleõiguslik on Eesti kodanik, kes on saanud kaheksateist aastat vanaks.

Teadmata põhjusel on aga kohaliku omavalitsuse valimisel hääleõigus antud ka mitte-kodanikele. Narvas, Maardus, Kohtla-Järvel, Jõhvis jm on võimul venelased.

Eesti pealinnas, Tallinnas on juba üle kümne aasta võimul Venemaa mõjuagent - Edgar Savisaar.

Käesolev initsiatiiv tähendab Eestimaa venelaste käest tagasi võtmist: kohaliku omavalitsuse valimise seaduse kooskõlla viimist põhiseaduse ja keeleseadusega - mitte-kodanikelt hääleõiguse ära võtmist.

link: www.rahvakogu.ee/ideas/1103-kohalike-omavalitsuste-valimise-kord-pohiseadusega-kooskolla-haal-kodanikele

Kalev-Andres Rebane
21. jaanuar

Valijal ei ole piisavalt infot, et otsustada

Olen vastu ,sest valijal ei ole õrna aimu kas kandidaat sobib seda ülesannet täitma kuhu ta kandideerib. See, et kandidaat on igati tore inimene, töökas ja kohusetundlik, hoiab peret, ei ole piisav, et teda valida näiteks Riigikokku. Praegult on Riigikogus ametis enamus just sellised inimesed aga sur hulk neist ei kõlba seda ülesannet täitma, sest neil ei ole selle ameti pidamiseks ettevalmistust. Enamus neist ei saa aru, mida seadustesse on kirjapandud ja ei ole ka ise võimelised seadusi kirjutama . Tänased saadikud on sisult erakonna juhtkonna tahte järgi hääletajad.
Pigem las partei valib ise endile sobivad kandidaadid ja hakkab nelde eest vastutama. Selline vastutuse vorm tuleks seadusesse kirja panna.

Raivo Blok
25. jaanuar