Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Kaur
Parve
31.01.2013

Osalust võimaldav strateegiaprotsess

Ebapiisava kaasamise probleem ei ole seotud otsustamise vaid otsuseni juhtiva kavandamisteekonnaga. Riiklikud strateegilised plaanid on enne avaldamist peidus ametnike kaustades ja kabinettides. Kodaniku osaks jääb võimalus öelda „ei“ või „jah“ või tavalisemalt võtta otsus teadmiseks.

Kaasava strateegiakujundusprotsessis peaks igal kodanikul olema igas etapis õigus ja väärikas võimalus näha protsessi kulgu, argumenteerida, saada oma ideedele asjatundlikku kriitikat ning sedamööda aidata kogukonnal jõuda parimate valikuteni.

Kodanike ootusi aitaks täita kaasava strateegilise planeerimise protseduur ja rütm, mida järgides võiks jõuda aastas 2-3 põhjalikult läbi mõeldud ja kaalutud strateegia sõnastamiseni kõige tugevama ja laiema toimega küsimustes. Ei maksa peljata, kui üks strateegiaprotsess kestab mitu aastat.

Milline peaks olema kaasava strateegilise planeerimise protsess? Rahvakogu.ee on alustuseks hea, sest kusagilt peaks alustama. Rahvakogu.ee on hea ka seepärast, et annab võimaluse vigadest õppida ja harjutada.

Kuid et saavutada inimestes tõeline osadus, oleks kasulik strateegilise kavandamise protsessi ennast juba kavandada kaasaval moel.

Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile