Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Tiit
Hütsi
07.01.2013

riigikogulaste palk

Nagu näitab ajalugu-- siis tuleks välistada asjaolu,
et RIIGIKOGU tegeleb enda palga küsimustega

Aa0105981_id_kaart Missing Facebooki_uus_pilt Missing Missing Missing Ott_profiil Missing Missing Missing Missing Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing Missing Missing Missing Missing Img_7421 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 2467012 2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_002 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Portree___delfist Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Uno_kiidj%c3%a4rvel Missing Missing Missing Missing 268342_252058214810963_7076884_n Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Ohmmmm Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Skype_olev Lauri_m6ek Jaak_haud Missing Missing Missing Missing 527660_201464343295213_397442827_n Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mati2 Missing Missing Missing Missing Voyag Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Jaanus_nurmoja_2012_ruut
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Riigikogulase palk olgu 2 korda mediaanpalk.

1 kord aastas arvutatakse üle. Kui inimesel on missioonitunne, et tahab tegeleda riigis nii tähtsa asjaga, kui poliitika ja seaduseloome, siis see ei tohi olla raha pärast.

Erki Entveg
08. jaanuar

Riigikogu liikme tasu vastaku töö mahule, kvaliteedile.

Nõus, et riigikogu liikme palk peaks sõltuma miinimumpalgast, mitte mediaanpalgast. See tõenäoliselt motiveeriks neid ka pisut teistmoodi tegutsema. Iseenesest ei ole mul selle vastu midagi, et riigikogu liikmed kõrget palka ning väärikat pensioni saavad aga küsimus on rohkem töö sisus, kvaliteedis ning väärikuses. Riigikogu liikme palk ja pension peaksid sõltuma siiski tehtud tööst. Seda saaks ehk mõõta algatatud eelnõude jms parameetritega. Lisaks häirib mind ka see, et riigikogusse võib kandideerida igasuguse haridusega 21 a. Eesti kodanik. Mina eelistaksin, et riiki juhiksid siiski vähemalt BA kraadiga inimesed. Hetkel tundub, et riigikogu tööd ei võeta väga tõsiselt ning nn ükski mõistlik inimene sinna sattuda ei taha ning kui satubki, siis tema entusiasm miskipärast raugeb kiiresti. Mida teha?

Leana Rannula
14. jaanuar

Rahaeest ausust ei osta

Kuidagi ei ole praegu põhjendadud riigikogulast kõrged palgad ja lisaks veel kuluhüvitused tohutu summana. Kas on eeldusi et Eestis poliitikat ei tahetagi teha , kui raha ei maksta? Sama küsimus et kui suur oleks siis tasu, et riigikogu liige oleks aus ja lojaalne? sellist argumentatsuooni on väga palju räägitud. Aga faktid räägivad teist keelt. Selliste tasude juures on riigikogu liikmetel korduvaid raha-taskusse-skeeme. Kas praeguse kahekordistamine likvideeriks selle? kindlasti mitte. Rahva õiglustundele tuginedes peaks olema riigikogulase palk 2-3 mediaanpalaka.

Margus Tilgar
08. jaanuar

Võimalik kogu avaliku sektori palgajuhend

Olen teinud ettepaneku kehtestada kogu avalikku sektorit hõlmav palgajuhend, mis hõlmaks ka riigikogulaste palku. Olen veendunud, et riigikogu on ainsana pädev seda kehtestama.

Pole nõus ka mediaanpalgaga Rkl palga alusena. See peaks olema miinimumpalk - Rkl palk maksimaalselt ca 5,6 miinimumpalka.

link: jaanus.nurmoja.net.ee/?p=586

Jaanus Nurmoja
08. jaanuar