Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
07.01.2013

Moodustada vanemate kogud kohalike omavalitsuste juurde.

Need on vabatahtlikud spetsialistide nõuandvad ühendused kes koosneksid puhtalt kohalike oma ala spetsialistide a-poliitilistest esindajatest. Näiteks võiksid nemad kohalikus mastaabis olla spordiklubide-treenerite esindajad , õpetajate, meditsiinitöötajate, energeetikute, kaevurite, farmerite, väiketalunike, jahimeeste ,metsaomanike , erinevate liitude, kunstiinimeste, korteriühistute esindajate , arhidektide , ettevõtjate, kultuurimajade jne jne esindajad. Igas kohalikus omavalitsuses on omad omapärad, domineerivad erialad , liikumised millest tuleks lähtuda.
Antud kogu töötaks ühiskondlikus korras , omaks kohalikule omavalitsusele või volikogule nõuandva rolli staatust mille otsuseid peaks kohalik omavalitsus KOHUSTUSLIKUS korras läbivaatama (noh näiteks korra kuus) ning avalikus inforuumis siis teadma andma selle lõplikust staatusest. Tänane olukord kohalikes omavalitsustes on viinud selleni, et juhtimisstruktuuridest on politikaanide ja nende kõvahäälsete parteibroilerite poolt välja tõrjutud tihti oma ala tundvad väga austatud ja elukogemustega spetsialistid - kelle nõuandvat häält pole tänases ühiskonnas realiti kuulda . Oma esindajad ja selle arvu valiksid alaliidud iga-aastasel koosolekul ise . Selle ülapidamist finantseeritaks näiteks kohalikust omavalitsuse eelarvetest (miks ka mitte riigi enda eelarvest!) minimaalsete kulutuste tarbeks. Kooskäimiste koht, garanteeritud (ka rahaliselt - proportionaalselt valitud võimuga) võimalus kohalikus massmeedias depattide algatamiseks . Seda on väga vaja kuna tänased olemasolevad poliitikud oma mugava äraolemise(olesklemise-lebotamise) tõttu kahjuks sellest pole huvitatud. Puudub "sotsiaal-avalik ora" kohalike poliitkunnide kannikas. See ongi tänase demokraatia viinud hangunud olekusse, mistõttu on nii mõnelegi poliitkule pähe tulnud kiuslik mõte suunatud demokraatia vajalikkusest. Selline Avalik Vanemate Kogu oleks otsene rahvapoliitka nn.rohujuure tasandil. Ning kärbiks kohalike poliitilisete mininapoleonide - diktaatorite tiibu märgatavalt. Nii lihtne see ongi ... Täna tuleb rahvas ennast äratada avalikule dialoogile juba poolsunniviisiliste meetotitega. Muidu Eesti rahvas kestma ei jää, tuleb hakata oma peaga mõtlema aga mitte mõne välisriigi ülelombi esindajate suuläbi tulenevalt.

Missing Missing Missing Missing Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Mina_10dd 419489_535560476459101_806666271_n Missing Missing Missing Missing Missing Missing Portree___delfist Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Andres_base Facebook Missing Jaak_haud Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing
Photo_6_ Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Huvide konflikt

Volikogusid peaks vähendama ja KOVe liitma nende suurendamise asemel. Selliste nii öelda vanemate kogudega aga ka spetsialistidega asjade arutamine ja saadud informatsiooni tasakaalustatud olekus ellu või määrustesse viimine ongi saadikute töö, mitte istungitel tooli soojendamine. Selle jaoks ei ole mingit eraldi bürokraatiat enam juurde luua vaja. Bürokraatiat on vaja hoopis vähendada.

Mark Muru
14. jaanuar

kärbiks diktaatorite tiibu?

No minu mäletamist mööda tegi Mussoliini, kes polnud just suur demokraat, endale sellistest kutselade esindajates isegi parlamendi, mis vist väga tema tiibu ei kärpinud. Erinevalt varasemast poliitikutest koosnevast parlamendist, kelle ta laiali lõi.

Vello Tõugu
31. jaanuar