Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
08.01.2013

Saadikute kohustuslikud avalikud VASTUVÕTUAJAD

Vähemalt 2 korda kuus, läbi oma kohaliku omavalitsuse või Riigikogu kodulehekülje antaks siis valijatele teada mis kell ja päeval millises oma valimispiirkonnas realiti ollakse. Juhul kui esimest korda jääb tulemata - hoiatus valija poolt . Teisel korral puudumise eest saadiku ühe kuu palga suurune trahv ja kolmandal korral puudumise eest saadikukoha automaatne kaotamine . Läbi sellise jõulise saadikukohustuse täitmise sunnime nad tihedamale kontaktile valijaskonnaga rohujuure tasandil. Vahet pole - isegi kui tuleb traktorist Karla või lüpsja Maali üksi kohtumisele. Selline a la mitte millagagi kohustav tänane tilu-lilu kohtumised ilma igasugust poliitilist vastutust kandmata nn.unustatud kohtumised tuleb jalamaid ära lõpetada. Juhul kui haige või reisu peal - kõik topelt tagasi orgunnida. Selline avalik-õiguslik hirmukene sunnib saadikuid jalgu kõhualt väljatõmbama. Ja ka kohalikel ajakirjanikel oleks rohkem tööd ja võimalus infi urgitseda nn. esimesest allikast.

Missing Missing Missing Missing Missing Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Missing Missing Missing Missing Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Missing Missing Img_1396-tinz Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Photo Missing Olavicv Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 2467012 Missing 2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Photo Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing 38525_423999983933_1630783_n Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Rainern%c3%a4gu Imgp0026 Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Trahvide olemasolu ebavajalik

Tagasikutsumine või tagasikutsumise algatamine ning puudumise avalikustamine vms on piisav

Oliver Kadak
08. jaanuar

KOV ja venelased

Vastavalt põhiseadusele on Eesti Vabariik loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel tagamaks Eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade. Kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas ja hääleõiguslik on Eesti kodanik, kes on saanud kaheksateist aastat vanaks.

Teadmata põhjusel on aga kohaliku omavalitsuse valimisel hääleõigus antud ka mitte-kodanikele. Narvas, Maardus, Kohtla-Järvel, Jõhvis jm on võimul venelased.

Eesti pealinnas, Tallinnas on juba üle kümne aasta võimul Venemaa mõjuagent - Edgar Savisaar.

Käesolev initsiatiiv tähendab Eestimaa venelaste käest tagasi võtmist: kohaliku omavalitsuse valimise seaduse kooskõlla viimist põhiseaduse ja keeleseadusega - mitte-kodanikelt hääleõiguse ära võtmist.

link: www.rahvakogu.ee/ideas/1103-kohalike-omavalitsuste-valimise-kord-pohiseadusega-kooskolla-haal-kodanikele

Kalev-Andres Rebane
21. jaanuar

Võiks eraldi hoone ka siis ehitada

Kas oled kunagi mõne saadikuga kohtumise kokku leppinud ja ta on tulemata jätnud? Teinekord leppige lihtsalt kokku, et sa teed trahvi kui ta tulemata jätab :)

Sten-Ranet Luide
09. jaanuar