Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
08.01.2013

KOHUSTUSLIKUD ja AVALIKUD VALIMISDEBATID võimul olijate ja kandideerijate vahel.

Tänane häda on veel see et nendes omavalitsustes kus nn. vanad tegijad ees , kes on tsementeerinud oma võimu ning on 100 % kindlad oma tagasivalimistesse , ei tehtagi eriti välja uute tahtjate - tegijate arvamustest ja ettepanekutest . Tihti toimub avalik ignor uute tulijate suhtes või lausa neid alavääristatakse valede või pooltõdede alusel. Sest võimul olijal on kasutada sellised adminhoovad millest võimule pürgija ainult unistada võib.
Nii et oma kolme kuu vältel enne valimispäeva , iganädalaselt , peavad toimuma avalikud väitlused erinevate antud piirkondasid puudutavate kitsaskohtade ja isegi positiivsete arengute üle. Siit saaks hea kasvulava ka uute noorte kaasamiseks poliitikas ning uued tulijad saaksid suht varakult õppida poliitilist kogemust vanadelt olijatelt. Juhul kui kohaliku võimuesindaja esindust kohal pole -1000 eurone moraalse kompensatsioonitasu vastaskandidaadi arvele. Ja juhul kohalik võim saadab ennast esindama mõne ullikese - no siis on see vesi vastakandidaadi valimisveskile.

Missing Missing Missing Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Missing Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Missing Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Portree___delfist Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Photo Missing Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing 38525_423999983933_1630783_n Imgp6928_daaliat_otsimas Missing
Rainern%c3%a4gu Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

KOV ja venelased

Vastavalt põhiseadusele on Eesti Vabariik loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel tagamaks Eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade. Kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas ja hääleõiguslik on Eesti kodanik, kes on saanud kaheksateist aastat vanaks.

Teadmata põhjusel on aga kohaliku omavalitsuse valimisel hääleõigus antud ka mitte-kodanikele. Narvas, Maardus, Kohtla-Järvel, Jõhvis jm on võimul venelased.

Eesti pealinnas, Tallinnas on juba üle kümne aasta võimul Venemaa mõjuagent - Edgar Savisaar.

Käesolev initsiatiiv tähendab Eestimaa venelaste käest tagasi võtmist: kohaliku omavalitsuse valimise seaduse kooskõlla viimist põhiseaduse ja keeleseadusega - mitte-kodanikelt hääleõiguse ära võtmist.

link: www.rahvakogu.ee/ideas/1103-kohalike-omavalitsuste-valimise-kord-pohiseadusega-kooskolla-haal-kodanikele

Kalev-Andres Rebane
21. jaanuar