Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Innopilt2 Inno
Tähismaa
08.01.2013

Riigikogu liige ei käi ajakirjandusega kohut

Riigikogu liikmetel ei tohiks olla võimalust käia ajakirjandusega kohut teemadel, mis puudutab nende poliitilist või majanduslikku tegevust.

Riigikogu liikmed on asunud ridamisi käima kohut ajakirjandusväljaannetega, mis avaldavad nende tegevuse kohta informatsiooni. Enamasti kohtuskäimise perioodil ajakirjandus kohtusse antud teemasid ei kajasta või kajastab neid piiratud mahus, mis ongi sellistel puhkudel asja kohtusse andmise eesmärk. Samas on valijal õigus teada infot rahvaesindajate tegevuse kohta.

Ühelt poolt on tegemist õigustatud tegevusega oma õiguste kaitsmisel, teiselt poolt aga kasutavad Riigikogu liikmed kohtuskäimiseks ära neile maksumaksjate poolt loodud eelist kõrge palga näol. Valijal ja maksumaksjal on õigus teada infot oma esindaja tegevuse kohta ja kui esindaja seda infot varjab ning info varjamise kaitsmiseks kasutab kohtuteed, siis läheb see vastuollu ühiskonna üldiste huvidega. Massiline kohtukäimine võtab ajakirjanduselt võimaluse ja julguse Riigikogu liikmeid puudutavaid teemasid ausalt ja avameelselt kajastada.

Nologo Missing Missing Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Olavicv Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Missing Missing Missing Missing Vello Missing Nagu Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile