Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Olavicv Olavi
Raatma
08.01.2013

Riigikokku saab valida saadikuid ainult otse.

Riigikokku saab valida saadikuid ainult otse. Riigikokku pääsevad üle Eesti enim hääli saanud saadikud. Saadikud oma kogutud hääli teistele edasi anda ei saa. Riigikogulased valivad endi seast valitsuse. Vastavalt valimistel kogutud häälte pingereale astuvad uued liikmed riigikokku sealt valitsusse ja kas või presidendiks valitud riigikogulaste asemele.
Erakondadesse kuulumine ei ole sellisel juhul oluline ja riigikogulased peavad hakkama ise tööle. Vähemalt on neil siis võimalik ise otsustada kartmata oma erakonna kättemaksu.

Aa0183157 Aa0105981_id_kaart Missing Missing Missing Missing Missing Ott_profiil Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Widescreen_(8)_3 Missing Missing Innopilt2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Top20 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_002 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Missing Aa0314305 Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Kass_ja_mnp_x Missing Missing Jaak_haud Mina Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 38525_423999983933_1630783_n Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 312059_256700954361669_6286429_n Missing Portree___delfist
Missing Imgp0026 Marektamm-5 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

lihtne ja selge

See on väga hea mõte, ja hõlmasin ta ka oma laiemasse ettepanekusse kahekojalise parlamendi sisse seadmiseks haldusreformi käigus.

link: www.rahvakogu.ee/ideas/1125-51-liikmeline-riigikogu-50-liikmeline-maakogu

Meelis Kaldalu
22. jaanuar

Tõesti, parem 101 Tarandit kui 101 Toobalit või Michalit!

Midagi ei juhtu, kui Riigikogus on 101 Toobali ja Michali asemel 101 Tarandit.

Inno Tähismaa
08. jaanuar

Valitsuses peaks olema eriala spetsialistid

Vastuvõetamatu on olukord, kus üks mees ühel päeval on sostminister ja teisel päeval kaitseminister ning ametisse astumisel teeb avalduse: "Ega ma päris täpselt veel ei tea, millega minister tegelema peab, aga ma viin ennast kurssi."

Lauri Rooden
08. jaanuar

Tiiu Kuurme

Peaks mõtlema, kuidas riigikogu ei oleks täidesaatva võimu kummitempel. Erakonna tagatoas koostatud nimekiri ja selle alusel häälte ülekandmine on kõlvatu ja siin pole midagi tegemist demokraatlike valimistega

Tiiu Kuurme
08. jaanuar

KOV ja venelased

Vastavalt põhiseadusele on Eesti Vabariik loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel tagamaks Eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade. Kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas ja hääleõiguslik on Eesti kodanik, kes on saanud kaheksateist aastat vanaks.

Teadmata põhjusel on aga kohaliku omavalitsuse valimisel hääleõigus antud ka mitte-kodanikele. Narvas, Maardus, Kohtla-Järvel, Jõhvis jm on võimul venelased.

Eesti pealinnas, Tallinnas on juba üle kümne aasta võimul Venemaa mõjuagent - Edgar Savisaar.

Käesolev initsiatiiv tähendab Eestimaa venelaste käest tagasi võtmist: kohaliku omavalitsuse valimise seaduse kooskõlla viimist põhiseaduse ja keeleseadusega - mitte-kodanikelt hääleõiguse ära võtmist.

link: www.rahvakogu.ee/ideas/1103-kohalike-omavalitsuste-valimise-kord-pohiseadusega-kooskolla-haal-kodanikele

Kalev-Andres Rebane
21. jaanuar

Kes on valitsuses?

Seadusandjaks kandideerinu ei peaks olema kohustatud Valistuse osalema. Võiks koosneda valitsus spetsialistidest. Toimub ju valitsemine seaduste alusel ja Riigikogu taktikepi all. Millist poliitikat veel peaks see poliitiline valitsus lisaks tegema? Praegune olukord on pigem vastupidine sellega, mis peaks olema. Valitsuse käes on diktaat, mida kaitseb Riigikogu koalitsioon.

Margus Tilgar
09. jaanuar

nagu venemaal?

Ehk siis teeme nagu Venemal, et kõigepealt valime saadikud ja siis nad moodustavad "võimupartei" ning lepivad omavahel kokku kuidas meid juhtida!! Praegu on meil probleem ,et kahe erakonna koalitsioon hägusta bvalimislubadused, aga kui koalitsiooni peaks moodustama 51 subjekti?? Jüri Mõis Tallinnas seitsmega proovis, ei tulnud suurt midagi välja.

Vello Tõugu
31. jaanuar