Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Rahvaalgatuse täiendus

Keskvalimiskomisjon tuleks panna pidevalt tööle. Kui usaldame valimistulemusi, miks siis ei peaks olema võimalik iga tähtsa seaduse või rahvaalgatuse hääletamine digitaalselt. Kui ikka seadusloome tekitab ühiskonnas probleeme (ACTA) või vastuseisu, siis tänapäeval peaks selle lahendama referendumiga. Kuidas reeglid paika panna, seda on eespool kirjeldatud. Olen igati poolt, et rahvaalgatus ei peaks olema lihtne, kuid võimalik. Seaduse eelnõu (probleemse) hääletusele panek peaks olema RK juhatuse ja fraktsioonide esindajate otsus.

Missing Missing Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Anto-2012 Missing Missing Missing Missing Portree___delfist Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Heli_koit Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010
Missing Imgp0026 Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Referendumi kohuistus

Rahvahääletus võiks kindlasti olla tingitud rahvalt vastavasisuliste ettepanekute mõjul. Kas aga selle otsustajateks ainult Riigikogu Fraktsioonide juhid? Kindlam oleks ehk automaatne rakendus alates mingist hulgast e-häältest seaduse muutmiseks. näiteks 1% hääleõiguslikest kodanikest. Alla sellise künnise vastuhäälte puhul võiks olla referendumi korraldamise otsustamisõigus riigikogul.

Margus Tilgar
09. jaanuar