Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Vaja on sisulist, mitte formaalset kaasatust

Olen erinevates rollides kogenud n-ö "linnukese pärast" eelnõude kooskõlastamisi. Pole kunagi kohanud, et kooskõlastamise aeg oleks enam kui kuu. Pigem ikka mõned nädalad. Selle ajaga jõuaks lugeda ja mõelda küll, kui see ongi sinu põhitöö. Kokku tulla arutada ja siis kooskõlastaja kirjalik seisukoht koostada - selleks ei jää aega. Teen ettepaneku, et MTÜ-dele jt kooskõlastamiseks saadetud eelnõude kooskõlastamise aeg oleks 101 päeva!
Teine probleem on, et puudub avalik tagasiside ettepanekute motiveeritud mittearvestamise osas - lihtsalt "ei arvestatud" pärsib soovi edaspidi midagi arvata või öelda.

A62e1066272807ba0c679df32ca7eeb7 Missing Missing Missing Missing Marektamm-5 %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing 2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 38210296521 Missing Missing Missing Andrus_indrek_aija_p%c3%a4rnu_rand_1 Missing Missing Missing Missing 2006_0327esimesed0021 Missing Missing Missing Missing Missing Nagunagu Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Kass_ja_mnp_x Missing Jaak_haud Heli_koit Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing
Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Toetan ideed kooskõlastamise aja pikendamisest, kuid ...

see pikendamine peaks toimuma mitte otsustamise edasilükkamise, vaid teksti enda ning väljatöötamise protsessi kõigi etappide algusest peale avalikustamise suunas. Nii ei tuleks seadused ja kohaliku omavalitsuse otsused rahvale ootamatuna ning kaasatud oleksid võimalikult kõik huvirühmad.

Andrus Kallastu
09. jaanuar

toetan teatud reservatsiooniga

Ega Te ometi oma esimest ettepanekut tõsiselt ei mõelnud? Ma töötan Rae Vallavalitsuses ja võin nõustuda, et kui ministeeriumist tuleb mõne seaduse kooskõlastamise palve ja tähtajaks on määratud 10 päeva, mis minu kui spetsialistil on (kui selle kooskõlastamise ahele viimasel lülil) võib-olla see tähtaeg kuivanud 5-7 päevale. Selle aja jooksul on tõesti suht keeruline anda mõistlikku vastust. Olukorra lahendaks, kui vastamise tähtaeg oleks 30 päeva.
Teise ettepanekuga olen nõus ja see peaks kehtima ka KOV-te suhtes.

Peeter Liinsoo
08. jaanuar

hea mõte halvas sõnastuses

Kuigi toetan väga senise formaalse kaasatuse asendamist asjassepuutuvate isikute/asutuste sisulise osalemisega, siis laest võetud tähtajad (101 päeva) ei aita selle teostumisele mu meelest kuidagi kaasa, pigem formaliseerivad senist süsteemi lihtsalt teistmoodi. Et saavutada liikumist kaasatuselt osaluseni, selleks on vaja märksa sisulisemaid lahendusi otsida (sh tehnilisi lahendus, nagu seesama Rahvakogu platvorm).

Marek Tamm
08. jaanuar