Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Andres
Tori
08.01.2013

Absoluutne võim rikub absoluutselt

Meie riigi üks omavalitsus käitub nii nagu polekski tegemist selle riigi KOV-ga, vähe sellest, riigi pealinnaga. Absoluutne võim on demokraatlikul teel loonud absoluutismile sarnaneva omavalitsemise ja karistamatuse. Sellepärast teen ettepaneku haldusreformi käigus osaliselt võrdsustada ka KOV-e ning moodustada Suur-Tallinn, mis koosneks mitte linnaosadest, vaid osalinnadest ning ltemaga liituda soovivast lähivallast või valdadest. Osalinnade juhtorgan, volikogu, valitakse KOV valimistel, volikogu valib omakorda juhtkonna, mis jigapäevaselt uhib osalinna. Osalinn on eelarveliselt iseseisev ning Suur-Tallinnale eraldatakse vastavalt kokkulepetele vahendeid, et kooskõlastada pealinna taristu, hariduse, kommunaali, ehituse, arhitektuuri jne häirimatu tegevus pealinna piires. Suur- Tallinna linnapea valitakse osalinna esindajate poolt. Kui keegi saab võimule ainult Lasnamäe häältega, siis ühe erakonna hüvangust tekkinud absolutismi tõttu ei pea kannatama kõik selle linna elanikud, seda enam , et tegemist on siiski EL, aga mitte SRÜ pealinnaga.

Missing Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Portree___delfist Missing Missing Missing Aa0314305 Missing Missing Missing Missing 201209mini Missing Vello Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Marektamm-5 Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

reform ja kesk koos olid veel normaalsed

Soovin Tallinna linna valitsemisse muudatust ja selline ettepanek on üks võimalus. Seni olen mina käinud küll kogu aeg valimas, kuid ikka loeb ainult Lasnamäe arvamus.

Kai Kaarna
08. jaanuar

Juba teist kord kaob mu pooltargument ära,

aga õnneks ei olnud see seekord pikk ja kirjutan uuesti.
Sellist ettepanekut on ka varem mitu korda tehtud, aga see pole otsustajatele kasulik olnud. Kindlasti vähendaks see Tallinna diktaatorlikku juhtimist. Mis puutub linnapea valimistesse, siis võiksime eeskuju võtta New York´ist - seal valitakse linnapea otsestel valimistel linna elanike poolt.

Vello Järverand
21. jaanuar