Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Anto-2012 Anto
Veldre
08.01.2013

Valimised tuleb lõpetada, esindusdemokraatia lõpetada ning asendada otse'ga.

ID-kaardi ja selle infrastruktuuri olemasolu annab Eestile unikaalse eelise. Valimised tuleb lõpetada (esindusdemokraatia on e-ajastul jõudnud oma sügavamasse kriisi) ning asendada otsedemokraatiaga, mille tehniliseks sooritamiseks vajalik infrastruktuur on Eestil ainukese riigina praktiliselt olemas. Valimised asenduvad sagedaste e-referendumitega, millele pannakse hääletusele olulisi otsusi ja riigiküsimusi. Küsimusi esitatakse viisil ja keeles, mis on arusaadavad tädi Maalile ning mis ei põhjusta keskmise valija puhul eelhäälestatust ega valesti mõistmist. Valitsejad võetakse tööle konkursiga, kusjuures referendumiga saab igaühe neist ka tagandada.

Esindusdemokraatiat oli vaja ajal, mil tehnoloogia ei võimaldanud valijatel ühte kohta koguneda ning kus seetõttu oli vajalik vahekiht parteiliste esindajate näeol. Seoses tehnoloogia arenguga on säärane vajadus kadunud - ID-kaart koos vastava taristuga võimaldab samaaegselt ja korrektselt arvestada kogu elanikkonna arvamust.

Aa0183157 A62e1066272807ba0c679df32ca7eeb7 Missing Img_1396-tinz Widescreen_(8)_3 Missing Olavicv 3e607c4 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Meikar Missing Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Missing Missing Missing 38210296521 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Agu_aef_seminaril Missing Missing Missing Katrin_pere Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Teine laine, sama sagedus

Esitasin Rahvakokku ettepaneku, mis hõlmab ja sünteesib ideid haldusreformist, liquid democracy'st ehk virgatsvõimust, parteinimekirjade asendamisest lihtnimekirjaga, ja mõnest asjast veel. Vaielgem!

link: www.rahvakogu.ee/ideas/1125-51-liikmeline-riigikogu-50-liikmeline-maakogu

Meelis Kaldalu
22. jaanuar

Hea oleks proovida sümbioosi

Ehk siis parlament + sagedased e-referendumid

Aivo Liitmaa
11. jaanuar

Pooldan ka kombinatsiooni

Nõustun, et ID-kaart annab võimaluse luua hea esindus- ja otsedemokraatia kombinatsiooni. Lisaks sellele, et on palu inimesi, kes ei pruugi soovida kaasa mõelda või kellele on "lühiajaline perspektiiv olulisem kui pikaajaline, tuleb märkida, et on ka palju inimesi, kes annavad oma ID-kaardi koode teistele inimestele. Miski aga ei keela teha seda, et enne riigikogu otsust tehakse ka rahva arvamuse teada saamiseks kõrvale ka rahva arvamuse uuring/referendum ID-kaardi abil, mis kindlasti mõjutab positiivses suunas poliitikute otsustamise ja selle ühiskonnale põhjendamise kultuuri.

Sven Kõllamets
12. jaanuar

Esindus- ja otsedemokraatia kombinatsioon

Olen nõus,et rahva arvamust tuleb küsida palju tihedamini kui ainult valimistel ja selleks sobivad muude võimaluste kõrval kindlasti hästi ka IT-rakendused.Samas on riigi juhtimine siiski pikema perspektiiviga ettevõtmine.Tuleb mõelda mitte ainult tänasele,vaid ka ülehomsele.Rahva hulgas on kindlasti paljusid,kes nii mõtlevad.Enamus mõtleb aga ikkagi praegusele hetkele ja nii muutuks riigi juhtimine hüplevaks ning kokkuvõttes rahvale kahjulikuks.Sellepärast arvan,et esindus demokraatia kombineerituna otsedemokraatia elemendidega on otstarbekam.

Toivo Kalmo
08. jaanuar

Kahjuks pole Eesti kodanikond selleks veel valmis.

Tehnoloogiliselt oleks see lihtne, aga kodanikud pole piisavalt ühiskondlikult aktiivsed, et riigivalitsemises jätkuvalt osaleda. Seda tuleks ehk 10 aasta pärast hakata harjutama KOV raames.

Kulno KeskÜla
08. jaanuar