Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Peep
Kask
08.01.2013

Erakonnad laiali saata

Praegusele Eestile kõige kahjulikumalt mõjuvad erakonnad, kes oma sisehuvide nimel võtavad vastu otsuseid, mis ei meeldi mitte kellelegi. Kõik see toimub suurema võimu nimel. Saadik kes valitakse peab esindama oma valijate huve ja suutma iseseisvalt otsuseid langetama.
Vaatame Eesti Vabariigi põhiseaduse preambulat ja küsime endi käest, milline erakond lähtub sellest põhimõttest või kui palju omakasust. Vastus peaks ju näha olema.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Mina Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing
Urmokybar_net Dsc_0299 Missing Missing Missing Missing Imgp0026 Missing Marektamm-5 Missing Widescreen_(8)_3 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Erakond96 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0114715 Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Erakonnad teenigu rahva huvisid

Enamus ühiskonnaliikmeid ei viitsi või ei oska sügavamalt järele mõelda,kuidas teha nii et kõik oleks oma eluga enamvähem rahul.Rohkem mõtlevad selle peale poliitiliste huvidega inimesed.Niisugused inimesed koonduvadki erakondadesse ja asuvad oma ideid teoks tegema.See on tervele ühiskonnale kasulik tegevus ja demokraatria ilma niisuguse tegevuseta oleks mõeldamatu.Hetkel on tõesti nii,et erakondade eesotsas on karjeristid,kes ainult oma isikliku kasu peale mõtlevad.Mõistagi peaks niisuguse olukorra lõpetama.Kui saadaks praegused erakonnad laiali,siis võivad moodustuda uued ja hullemad.Sellepärast on tähtis enne kui hakata midagi laiali saatma,mõelda kuidas paremini teha. Mõelda,missugused peaksid olema seaduased,et erakonnad ei kartellistuks.Sellega me siin praegu tegelemegi.

Toivo Kalmo
08. jaanuar

Erakond ei juhi,inimesed juhivad!

Erakonnad peavad esindama rahvast,olema rahva tahte järgi tegutsejad. Praeguste erakondade liidrid laiutavad oma kohtadel ainult seetõttu,et teavad kõigist liikmeist midagi,mis kõigi suu ka omakorda lukku paneb.Ma ei mõtle selle all tavaliikmeid vaid ikka juhatust.Selliseid erakondi,kus käib rahapesu,võimuga kauplemine ja rahvale katteta lubaduste kantslist pidev kuulutamine,milleks sellistel ühendustel siin riigis eksisteerimist õigustada?Riiki peavad juhtima INIMESED,mitte erakonnad ja alla 1,5mlj elanikuga Eetis poleks selline valitsemine teps mitte võimatu!

Kaido Puutamm
10. jaanuar

Valimine on võimalus, mitte kohustus.

Võimalus valida on kodaniku õigus delegeerida oma maailmavaadet teostama talle sobivaima programmiga erakond. Kui sellist ei leidu on parem kui ta ei valiks. Valimised on võimalus muuta paljude inimeste tulevikku, isegi riigi saatust. Osalemine ja otsustamine valimistel tähendab ka antud hääle eest vastutamist, võimet oma valikute tagajärgi ette kujutada. Ülalolev idee aga lõpetaks demokraatia kui sellise ära.

Joel-Fredi Jõgise
09. jaanuar