Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Mina_10dd Aivo
Peterson
08.01.2013

Riigikogu iga fraktsiooni esimees ANNAB IGA ISTUNGI ALGUL aru puudujatest

Et lõpeks selline pooltühjade või tühjade saalide esitlemine läbi telekanalite. No kuulge - kaua võib mööda Riigikogu nurgataguseid joosta? Milline Eesti ettevõte saab enesele lubada distsipliinivaba käitumist. Või mõni haridusasutus , tervishoiu asutus , tuletõrje , piirivalve, politsei jne. Sellise käitumise puhul antakse erasektoris kohe kinga. Mis see Riigikogu see nii eriline koht peaks olema.
IGA ISTUNGI ALGUSES LOETLEB FRAKTSIOONI ESIMEES NIMELISELT PUUDUJAD ÜLESSE NING TEATAB PÕHJUSE . Mida hiljem ka näiteks avaliku huvi olemasolu tõttu saab järele kontrollida.

Missing Facebooki_uus_pilt Missing Missing Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Portree___delfist Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Fotode_jaoks_057 Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Photo Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Missing Skype_olev Missing Jaak_haud Mina Missing Missing Missing Missing Missing Vallamajas_10.09.2010_006 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_10dd
Dsc_0299 Photo_6_ Missing Rainern%c3%a4gu Missing Marektamm-5 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Imgp0026 68831_115390938524096_1664505_n
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Me oleme eelkõige selle saadiku tööandjad

Austatet Sten-ranet Luide !
Milleks siis Riigikogu enda üldsaal üldse vajalik on? Las istuvad siis kodus hoopis või ? Milleks maksame saadikute ruumide kommunaalteenuste eest , nende saali(de) hirmkalli renoveerimise eest? Pangu siis igaüks omale koju reaalajas tegutseva "Kakukaamera" ning hakkame neid jälgima nagu kesikuid metsas või Vabaduse väljaku ühes teatud-tuntud kabinetis . Ma arvan et siis peaksid kadunud olema nii saadiku esindushüvitused , sõidu- ja elamiskompensatsioon.

Aivo Peterson
08. jaanuar

Tsremooniatest ...

Austatet Toivo Einaste !
Keegi ei nõudnudki siin shamaanitrummide põristamist ega loitsude lausumist. See veel puudus kui Eesti rahvas peaks Riigikogusse enne istungeid almuseid või veristatuid ohvritallesid tooma. Tseremooniatel ehk sissejuhatavatel tegevustel on alati oma teatav sissejuhatav roll mingi protsessi käivitamisel. See et parlamendiliikmete distsipliini lodevus on laialdaselt lokkav - pole kellegile enam saladuseks . Aga aru tuleb enesele anda ka selles et just selline pofigism paneb aluse kehvale töötulemusele , tekitab hajevust ja kergemeelset suhtumist ka nende poolt antud ametivandesse. Nii et elementaarne kord on eelkõige eelduseks ja aluseks headele töötulemustele. See Vana Maailma kõikelubatavus ja kõikesallivuse on nagu vähkhaigus mille käes põeb terve teadlik Euroopa ühiskond. Nii lapsed, nende vanemad ning loomulikult poliitikud ise. Ja olen kindel et nn. Teie tseremooniate sildistamine mingite häguste nõukaaegsete mälestustega on enam kui lühinägelik.

Aivo Peterson
08. jaanuar

Veel nats tseremooniast ja ... Ilona Kaldrest

Juhul kui Teie arvates see tseremoniaalne sissejuhatus nii " jube elukas " on , siis tuleks pooled Euroopa riikide parlamendid ja kõik kuninglikud kõrgeausused oma lossidest ning poliitikast välja kihutada . Nii et pidada traditsioone nõukalikuks tolategemiseks - näitab Teie isiklikku kitsarinnalisust kahjuks. Nii et see väide ei ole vettpidav.

Aga austatet Marek Tamm !
Riigikogu saalid on enamasti mitte pooltühjad vaid tegelt praktiliselt täistühjad kus ühed klounid teevad teistele omasugustele tolateatrit. Ja kas lihtne Eesti inimene peab olema mingi iromant või selgeltnägija Ilona Kaldre kes peab hoomama et vist nagu tegelikult ikka keegi mööda kõledaid Riigikogu kabinette ja koridore ikka jõlgub !?! Vabandan - teevad oma RÄNKRASKET tööd ! Ma ei pea paaniliselt otsima oma saadikuid taga mööda ametiasutuste portaale - las need saadikud siis oma palka ka otsivad mööda internetikeskkonda taga !!!

Aivo Peterson
08. jaanuar

Mis on selle mõte?

Kas Riigikogulase töö ongi ainult saalis istumine? Kuivõrd ajakirjandusest on sellest igal aastal juttu, siis eeldan, et Riigikogulaste istungitelt puudumiste tihedus ja põhjused on avalikult kättesaadavad (üleelmise aasta kohta lisan ka Postimehe lingi).

link: www.postimees.ee/672902/riigikogu-koigist-istungitest-vottis-osa-12-saadikut

Sander Maripuu
11. jaanuar

Milleks

Seda kes on nt. välislähetuses teatud päeval, saab ju riigikogu kodulehel vastava päeva eelinfost lugeda.
Ja kas puudujad on ka need, kes oma kabinetist istungit jälgivad?

Sten-ranet Luide
08. jaanuar

Lööme trummi enne istungit

Istungi alguses ja lõpul igasuguste tseremooniate läbiviimine peaks olema minevik. Mäletame ilmselt palvetamist ja trummilöömist Riigikogu saalis. Lisada istungile puudujate nimekirja pidulik ettelugemine koos ebamääraste (sageli tehislike) põhjustega ei ole konstruktiivne lähenemine probleemile. Tuleb leida teisi võimalusi, et distsiplineerida Riigikogu liikmeid täitma neile usaldatud kohustusi.

Toivo Einaste
08. jaanuar

Formaalne nõue

Ettepanekul puudub paraku sügavam sisu.
Esiteks ei tähenda see, et Riigikogu saal on pooltühi, seda, et inimesed puuduvad töölt, vaid et nad teevad tööd komisjonid või oma kabinetis; istungeid kantakse üle igasse kabinetti ja inimene saab osaleda istungil n-ö distantsilt, minnes saali vaid hääletama. Mingis ulatuses on see igati põhjendatud.
Teiseks võiks see nõue kaasa tuua lihtsalt selle, et inimesed on istungi alguses rivis, et siis kohe jalga lasta. Vaevalt, et lahendus oleks hakata iga tunni aja tagant kohaoleku kontrolli tegema.

Marek Tamm
08. jaanuar