Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Mark
Muru
08.01.2013

Lahkumishüvitiste andmise kord korrastada mõistlikuks

Kunagi loodi seadusandlikult lahkumishüvitiste maksmise võimalus juhuks kui riigipalgaline töökoht kaob mingil põhjusel enne kokkulepitud tööperioodi täitumist ja selline inimene, kes oli oma edasised plaanid seostanud oma töökohaga ja selle kokkulepitud kestusega, leidis end ootamatult väljaspool eluplaane olevat. Tänaseks on lahkumishüvitised oma olemuselt hoopis teistsugused. Lahkumishüvitist ei tohi maksta kokkulepitud tööperioodi lõppemisel kuna lahkumine sel hetkel oligi plaanipärane. Samuti ei tohi lahkumishüvitisi maksta mistahes valitavatel ametikohtadel valimisperioodi lõppedes või valimisperioodiga seotud ameti- ja töökohtadel. Paraku olen kohanud ka selliseid hoiakuid, et lahkumishüvitis on justkui preemia staatuses. See ei ole õige ja see ei ole lahkumishüvitise see eesmärk milleks ta ellu kutsutud oli. Ka peaks olema välistatud mistahes lahkumis- või muude hüvitiste maksmine edutamise, vallandamise või omal soovil lahkumise puhul.

Facebooki_uus_pilt Missing Missing Ott_profiil Dsc_0299 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Imgp0026 Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_002 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 218078_10151021293540887_1730375279_n Missing Missing A1474685_copy Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Olev_06.11.08-1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Missing Missing Vello Missing Ohmmmm Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Skype_olev Jaak_haud Missing Mina Missing Missing Missing Missing Mina_ise Missing Vallamajas_10.09.2010_006 Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Seadus on juba olemas

Töölepingu seadus on meil ju olemas, seda tulekski rakendada kõikjal, tehti härjale kõlbab ka jupiterile.

Janek Jänesmäe
16. jaanuar

Vastuargument Raul Veedele

Teie argument toimib teoreetiliselt. Praktikas aga asjad üsna kindlalt nii ei ole ja need kes otsivad endale järgmist tööd, otsivad seda sellise mõttega, et lahkumishüvitisest niiöelda "võimalikult vähe raisku läheks". Lahkumishüvitis peab olema ainult ja ainult hüvitiseks ootamatu lahkumise puhul kusjuures lahkumise põhjuseks ei tohi olla hüvitise kandidaadi enda süüline tegevus nagu kuritegu või väga halvasti tehtud töö.

Mark Muru
11. jaanuar

Siis hakatakse juba istungite ajal uut tööd otsima

See on halb mõte samal põhjusel, miks see on halb mõte iga töö korral: lahkumishyvitis annab inimesele võimaluse hakata otsima tööd alles siis, kui ta on eelmisest kohast lahti saanud. Juba hyvitiste aja lyhendamine praeguses uues töölepinguseaduses tähendab, et inimesed viilivad vanal töökohal töötegemisest ja otsivad tööajast uut tööd. Jah, praegu toimub see riigikogus ka, aga kindlasti on seda märksa enam, kui selleks on rahaline surve - aina suurem osa poliitikuist ei oska ju yhtki ametit. Sellised sõltuvad siis yha enam tulevasest tööandjast - ning see võib mõjutada ka nende hääletustulemusi ja ettepanekuid seaduste muutmiseks.

Raul Veede
10. jaanuar