Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Portree___delfist Tiiu
Kuurme
08.01.2013

Rahva õigus referendumitele

Eesti rahva väiksus ja haridustase vääriks õigust referendumiteks: seaduste algatamist referendumite kaudu, rahvast ohustavate ja mõne huvigrupi huvides toimivate seaduste vastuvõtmise takistamist ja ka end kompromiteerinud poliitikute tagasi kutsumise õigust. Praegusega on rahva võimalused mõjustada poliitikat üsna olematud ning poliitikud tunnevad end karistamatuna. Referendumit vääriksid vaid väga olulised muudatused seadusandluses.

Missing Ott_profiil Alari_synna_profiil_v%c3%a4ike_mv_yp Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Andrus_indrek_aija_p%c3%a4rnu_rand_1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Prillid_v%c3%a4ike Missing Missing Missing Missing Img_0127 Missing Missing 2006_0327esimesed0021 Missing Missing Missing Missing Missing Poolas_2012 Yyyyy Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Pilt028 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Harda_(5) Missing Foto_padova_padova_europeade_2012_05_35 Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Lauri_m6ek Missing Jaak_haud Heli_koit Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Picture_030 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Kaarel2011_1_ Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Rahvaalgatuse seaduse tungiv vajadus

Meie riigis on ammuilma juba rahvaalgatuse seaduse tungiv vajadus ja ma loodan, et selle arutelu ja ideede tõstatamise tagajärjel see ka vastu võetakse...Rahvas peab saama otsustada.

Enn Kaljo
11. jaanuar

Sest see on loomulik.

Pooldan, aga enne peab lahendama „Kreeka“ sündroomi, me kõik tahame ju kõiki rohkem, eriti palka. Kuidas välistada nn populism.
Rahva - massina- haridustasemesse eriti usku ei ole. Massina on rahvas väga lihtsalt manipuleeritav, eriti osavate poliitikute käes,
ajaloost piisavalt näiteid. Seega riikliku stabiilsust tagavad teemad ei kuuluks rahvahääletusele.
Selle määratlemine ei ole lihtne, aga äärmuste suhtes siiski.
Loomulikult E-hääletus, me ei ole nii rikkad, et mängida sildikestega.
E- hääletuse turvalisus on täiesti piisav, panga näide.

Rein-Leon Aume
31. jaanuar

E-hääletused valdavamaks.

Referendumite korraldamisteks oleks vaja panustada enam e-hääletus keskkonda. Seeläbi on tihedamate fererendumite läbiviimine inimestele lihtsam. Samas ka vastavate valimispunktide hulka võiks eeldada vähemat arvu. Hääletamiste kestvus võiks olla samuti kuni 7 päeva.

Margus Tilgar
09. jaanuar

E-hääletamiste kontrollimehhanism

Näen et paljudel on umbusk e-hääletamiste kontrolli puudumise üle. Jah see kontroll peaks olema ka avalikkusele arusaadav ja tõendatav. Seadus peaks ka sellised võimalused ette nägema.

Margus Tilgar
16. jaanuar

Demokraatia ei ole hetk iga nelja aasta tagant

Selleks, et välistada Lätis toimuv jama teise riigikeele teemal, võiks olla nii, et ühel ja samal teemal saab rahvahääletust korraldada teatud aja tagant ( liiga tihti on liiga kulukas ). Ja muidugi peaks määrama mingi arvu allkirju, et asja algatada. Näiteks 20 tuhat oleks Eesti suuruses riigis täiesti mõistlik.

Aare Sisask
14. jaanuar

Margus tilgarile:

E-hääletustega on nii, et need peaks olema ainult avalikud hääletamised, nagu siin keskkonnas ettepanekute esitamine, sest vastaseljuhul saab tulemusi väga kergelt manipuleerida. Stalin ütles, et valimistest ei sõltu midagi, kõik sõltub häälte ülelugemisest, ehk valimiskomisjonist. Seega kergemad teemad võiks tõesti olla E-teema, aga raskemad asjad peaks panema ikka kastide juurde ( ehk võimaldama salajast hääletamist ), koos rahva kaasamisega valimisvaatlejaks veebikaamerate vahendusel, et välistada häältega manipuleerimine nende ülelugemisel.

Aare Sisask
14. jaanuar

kas me sellsieid referendumeid tahtsime?

See saab ilmselt olema küsimus, mida me selle õiguse samise järel endalt küsima hakkame. Sest kas me tõesti tahame et toimuks pidev käärimine ja hääletamine teise riigikeele, venekeelse ülikoolihariduse, piiri Komarovka alla nihutamise, kodakondsuse nullvariandi, homoseksuaalsuse kriminaliseerimise, surmanuhtluse taaskehtestamise jms üle??

Vello Tõugu
31. jaanuar