Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Kalev
Margus
08.01.2013

Riigikogu ja valitsuse palk peaks olema seotud miinimumpalgaga.

Miinimum palgaga seotu palk oleks otseselt seotud majanduse seisuga. Miinimumpalka ei saaks samaselt keskmise palgaga piiramatult kergitada, kuna keskmist matemaatilist tõstab ka nende endi palga tõus (surnud ring,tõus on lõpmatuseni kindlustatud). Miinimum palka saavab tõsta vaid koostöös ettevõtjatega ja see oleks ka ülejäänud elanikonnaga solidaarsem. Kaoks ära ka probleem kellele anda õigus määrata riigikogu palga suurus. Kui otsused on õiged kasvab ka majandus, kasvab majandus, kasvavad ka nii elanikonna, kui ka riigijuhtide palgad. Palk võiks olla siis praeguse nelja keskmise asemel, neli miinimumi ja ka riigi keskmise palga kasv aeglustuks. Ka kõigi riigiettevõtete juhtivtöötajate palgad peaks olema seotud miinimumpalgaga ja seeläbi otseselt riigi majandus seisuga.

Missing Missing Jaanus_nurmoja_2012_ruut Missing Missing Liivad%c3%bc%c3%bcnid Koopia_%c3%bcksusest_sam_0804 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_002 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Fotode_jaoks_057 Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Foto_padova_padova_europeade_2012_05_35 Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Kass_ja_mnp_x Missing Missing Missing Missing Nagu Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing
Missing Missing 38210296521 Missing Missing Pilt Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Milleks selline ühendus nagu Eesti riik???

Kas selleks et luua tingimusi kõigi liikmete heaolu parandamiseks? Või on riik ühendus, kus üks inimene ei ole teise jaoks midagi enamat kui VAHEND puhtalt isikliku heaolu saavutamiseks. Küsimus on selles, kas tajutakse kaasmaalasi omadena või võõrastena. Omadest hoolitakse, võõrastest pole asja. Viimasel juhul võib süsteem vanaviisi edasi toimida. Juhul kui aga rahva esindajad on läinud oma rahva heaolu parandama siis on ebaeetiline mitte siduda isiklik tulu miinimumpalgaga, sest viimane näitab otseselt kuidas ülesannetega on toime tuldud.

Leho Järv
10. jaanuar