Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Enno
Puidet
08.01.2013

Isikuvalimised või otsevastutus

Valimised ei peaks olema salajased- valitu näeb konkreetselt, kes teda valisid ja valijad näevad teisi /vastav keskond/ kellega samal arvamusel oldi. Kui isik pääseb mõnda esinduskogusse, siis võimalike jamade puhul on valijatel võimalik kontakteeruda ning hääletada, kas esindaja on ikka pädev esindama. "Meie Su valisime, meie kutsume ka tagasi- ja ei aita siin JOKK ega saadikupuutumatus, parteidistsipliinist ja allumisest rääkimata".
Teisiti väljendatuna- lõpp parteidele- isikuvalimised ja siis valitud võivad esindusorganis luua oma fraktsioone, komisjone , "parteisid" , klubisid selle järgi, kuidas oma valijaid paremini teenida saab. Täna olen ühtedega ühes paadis, homme teistega ja iga päev pean olema oma valijatega ühel lainel- muidu tuleb järgmine kuu esindusorganist tagasi kõmpida. Seline süsteem sunniks ikka tegelikult ka oma valijatega kohtuma, neile asju selgitama ja aru andma. See , mis praegu käib on anekdoot a`la "kohtumine Leniniga ! :)"

Missing Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Missing Photo Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina Missing
Missing Vello Missing Missing Dsc_0299
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

see on asja võti

esindaja peab teenima teda valinud isikute huve. kui ta ei esinda ta teda valinud isikute huve, siis ei ole ta ka nende esindaja ja teda valinud isikud peavad saama tema volitusi lõpetada.
sellest lähtub kõik järgnev: 1. saadik saab valituks vaid siis kui tal on valijaid (erakondade küsimus) 2. saadik hakkab suhtlema oma valijatega (kaasatus) 3. saadikule pakub huvi mis tema valijad arvavad, mitte ta ei ole sunnitud kuulama vaid oma partei ladvikut (sundpolitiseerimine) 4. kui ka keegi soovib saadikule maksta peab saadik arvestama, et see summa ja potensiaalselt ebapopulaarne otsus kusagil võib maksta talle tema koha (ehk siis rahasamine). Ühesõnaga - kõik muud küsimused on nö tulenevad. Peamine küsimus on valija ja valitu suhe. Valimisseadus. Ja loomulikult - valija kvaliteet. Valida saavad vaid kodanikud ja kodanikustaatuse saamine eeldab lojaalsust Eesti riigile. Sellekohased vead aga tuleb parandada.

Erik Köster
09. jaanuar

Valimised on salajased...

... ja nii peaks ka jääma. Samamoodi, nagu on salajased paljud muud isikuandmed. Seda sätestab muuseas ka Põhiseaduse paragrahv 60.

Sander Maripuu
11. jaanuar