Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Raul
Raudsepp
08.01.2013

Absoluutselt kõigile valitavaile ametikohtadele kahe korra piirang

Se tähendaks seda, et hakkab toimuma rotatsioon, sellest tulenevaga. Täna on enamus volikogusid 90-ndaist. Ja seda määratuina pigem. Kas just parteiliselt, aga kohapealse nn eliidi poolt (paar-kolm valla/linnavalitsuse tegelast enamasti).
Ei riigikokku, kohalikku volikokku, presidendiks ega muile ametipostidele ei tohiks üle kahe korra kandideerida saada. Juba teine kord väljavalitu kohal olek olla on tegelikult rutiini täitmine. Edasi aga...(teooriaid on selle kohta ohjeldamatult ja seda näitab ka igapäevategelikkus).
Kandideerimisvõimalus peab olema igal isikul ainult ühele valitavale postile. MItte nagu praegu, kus iga, vähegi siledam, broiler igasse auku topitakse esinduskujuks.

Missing Missing Missing Imgp0026 Liivad%c3%bc%c3%bcnid Widescreen_(8)_3 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0314305 2006_0327esimesed0021 Missing Missing Missing Missing Missing Snapshot_20130107_1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Photo Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Imgp6928_daaliat_otsimas Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Dsc_0299
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Üks isik, üks väljavalitus!

On isik nt riigikokku valitud, esitab end kuhugi KOV volikokku.....osutub valituks, peab kohe riigikoguga hüvasti jätma!
Lihtne?!
Mida seal kontrollida?

Raul Raudsepp
19. jaanuar

Jääb arusaamatuks?

Mis mõttes "kandideerimisvõimalus peab olema igal isikul ainult ühele valitavale postile." Kes määrab siis, kuhu keegi kandideerida võib? Või et kui kuskile on kandideeritud, siis mujale enam kunagi ei või? Või ainult ametis oleku ajal?

Sander Maripuu
11. jaanuar