Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Jüri
Puhang
08.01.2013

Vähendada oluliselt EV saatkondade arvu välisriikides. Eriti mõtetud on EV saatkonnad Lätis ja Leedus.

Kuna Eesti on Euroopa Liidus, siis rikkamatel riikidel on igalpool oma satkonnad nii-kui-nii olemas ja vajadusel saab Eesti kodanik sealt abi. Kuna EL-is kehtib Schengeni viisaruum, siis viisa saamiseks pöörduvad Eesti saatkonna poole vast ainult need, kes loodavad, et Eesti saatkonnast saab kuidagi kergemini selle viisa kätte.
Läti saatkond Eestis (pole veel näinud, et Tönismäel oleks kegi saatkonnahoonesse sisenenud) ja Eesti saatkond Lätis on selged mõtetused. Keda ja miks nad abistavad?

Missing Missing Missing Missing Mina_10dd Top20 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing
Imgp0026 Liivad%c3%bc%c3%bcnid Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Foto_padova_padova_europeade_2012_05_35 Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Saatkonnad on abiks äridele.

Kui alustada äriga kuskil välisriigis, siis sealne EV saatkond on esimene koht kellega on hea ühendust võtta, et saada täielikku infot selles riigis kehtivatest seadustest, maksudest jne., kuni vajalike kontaktide ning informatsiooni hankimiseni, et meie kohalikud ettevõtjad saaksid äri püsti ja käima panna. Enamuste eestlaste jaoks on Skandinaavia ja Balti riigid esimene sihtkoht, kuhu ettevõtet laiendada. Kindlasti leiab abi ka teiste riikide saatkondadest, aga oma riigi saatkond seisab siiski kindlamalt omade eest väljas.

Alo Läheb
10. jaanuar