Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Raul
Raudsepp
08.01.2013

Iga annetus tuleb põhjendada.

Kuigi ma pooldan annetuste täeilikku keelustamist parteidele (milleks neile täna see, niigi lausa suplevad rahas), siis ega ma sellesse eriti ei usu. Et totaaalselt keelatakse. Huvid on nii kõrgele üles kruvitud.
Sestap pakun välja teise, veel utoopilisema lahenduse. Iga annetaja peab üksikasjalikult oma annetuse ära põhjendama. Selline häma, et meeldib ja et ilmavaade on sobib jms jama ei päde. Kui ostetakse seadust/soodustust vms, siis nii tulebki vastavasse vormi kirjutada. See on avalik ja kõik asjast huvitatud näevad, kuhupoole ja mis rahapakiraskusega on üks või teine (taand(areng) suundumas.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Missing Missing Missing Aarekasemets_lse_sociology100 Missing Missing Missing Missing Missing Missing
Dsc_0299 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Minaise Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

MIs selles keerulist?

Annetaja saab ankeedi (paberil/needuses) kus teeb linnukesed nt:
Annetan:
a) seadusemuudatuseks
b) ametikoha saamiseks
c) lepingu/hanke saamiseks/võitmiseks
d) sugulase edendamiseks
e) ämmal jäi raha üle
e) portfelli-investeeringuna
f) kõige vaähem vastik partei

Raul Raudsepp
19. jaanuar

Kasutu, bürokraatlik

Ettepanek ei suurenda avalikustatust. Kui annetaja soovib oma annetuse tegelikku eesmärki varjata, leidub selleks väga palju erinevaid viise/sõnastusi. On ilmne, et avaliku põhjenduse nõudmisega peab kaasnema mingi bürokraatlik vorm, mille annetaja peab täitma, mida erakonna kontoris keegi peab lugema ja sisuliselt hindama, mille arhiveerimine ja avaldamine peab olema seaduslikult reguleeritud, jne., jne. Kokkuvõte: järjekordne bürokraatlik paberiring, mis ei anna kavandatud tulemust.

Marcus Kaevats
09. jaanuar

Kes otsustab mis on õige?

kellel on see tõemonopol ja kriteeriumid, et öelda, milline põhjendus on adekvaatne ja milline mitte? Ühe indiviidi jaoks on see tunnetuslikult väga kerge ülesanne aga reaalsus teostamatu.

Mihkel Mikkelsaar
14. jaanuar