Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Paljassaare_069 Raul
Kalev
09.01.2013

Keelustada e-valimised ja karmistada häälte ostmist

Hinnaguliselt 10-20% hääli ostetakse eestis kokku, eriti mugav on seda teha e-valimistel, kus 100 krooni või pudeli haljase eest sai korraga hääletada kümnete inimeste eest. Ühed mu mitte-eestalstest tuttvad teenivad tuhandeid eurosid selle pealt igal valmisel, et vahendavad hääli. See tuleks lõpetada.
Samuti tuleks muul viisil häälte ostmise näidete puhul viia sisse maksimaalselt karm karistus hääle müüjale: vabadusekaotus 2-5 aastat. Hääle ostjale ja selle vahendajale trahv alates 100 000 eurost või vanglakaristus 5-10 aastat.
Muud võimalust ma ei näe.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Aa0314305 Missing Missing Missing Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_2 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Facebook Missing Jaak_haud Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_10dd
Ott_profiil Dsc_0299 Missing Missing Imgp0026 Liivad%c3%bc%c3%bcnid Img_1396-tinz %c3%9cllar-metsand-150x150 Widescreen_(8)_3 Top20 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Img_0041 Missing Missing Snapshot_20130107_1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Mina_10dd Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Esimese osaga nõus ... kuid

teise poolega mitte kuna tegelt seadused on olemas aga pole organit kes sellega operatiivselt tegeleks . Politsei pole huvitatud poliitikas sebimisest (jumal teab kes-mis parteist järgmiseks siseminniks saab) ning kohalikud Keskvalimiskomisjonide esindajad EI OLE A-POLIITILISED. Lähiajalool põhinevad faktid. Siinkohal peaks töötama neutraalsese nimel just minu eelmine ettepanek - Valimisrikkumiste üleriigilise OPERATIIVSTAABI loomine ja selle varustamine mobiilsete reageerimisüksustega...

Aivo Peterson
09. jaanuar

Kust ostja teab et tema ost ka püsima jääb?

Valija saab ju oma valikut hiljem muuta!

Aga karmide karistustega olen nõus.

Tarmo Kaldma
09. jaanuar

Ostja-Ostetava puhul ...

Ostetava puhul on tavaliselt väheteadliku kontigendiga kes reageerib Ostja ähvardusele et just tema oskab kontrollida kes ja kuidas hääletas. Selliseid survestamis-ähvardamismeetoteid on mitmesuguseid.

Aivo Peterson
09. jaanuar

Lukk on looma vari,aga mõnikord peab ka inimest

Pole lootust,et kunagi kõigist kuritegudest lahti saab.Inimese võib maha lüüa ka puuhaluga,aga ega sellepärast tohi veel puuhalgude omamist ära keelata.E-hääle tarkvara võiks aga pisut täiustada küll.Näiteks piirata samalt IP-lt antavate häälte arvu.Siis väheneksid kurjategijate võimalused sohki teha.

Toivo Kalmo
09. jaanuar

E-valimised ei soodusta häälte ostu

Pigem oletan, et kehtiv e-valimiste süsteem aitab ära hoida häälte ostmist, muutes selle mõttetuks. Põhjus on selles, et e-häält saab korduvalt muuta ning lisaks veel soovi korral pabersedeliga hääletada. Kui keegi müübki oma e-hääle, siis saab ta selle soovi kohaselt mõne aja pärast privaatsuses ümber muuta. Seda asjaolu teavad ka potentsiaalsed ostjad ning tõenäoliselt ei himustagi niiväga e-hääli osta. E-hääle "turuväärtus" on nullil'hedane. Lisaks võib inimene endale soetada ainult elektrooniliseks kasutamiseks mõeldud varukaardi.

Ott Köstner
18. jaanuar

Peaksid politseisse pöörduma

Kuriteo varjamine on kuritegu, olgu tegu tuttavaga või mitte.

Lauri Rooden
09. jaanuar