Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Koostöö
Kogu
09.01.2013

Topeltkodakondsuse lubamine

Ettepaneku autor Marko Maripuu, saabus e-posti teel:
Vastavalt kodakondsusseadusele ei tohi Eesti kodanik olla samal ajal mõne teise riigi kodanik ja peab peale teise riigi kodakondsusesse astumist loobuma Eesti kodakondsusest. Sama seadus ja lisaks veel ka põhiseadus keelab sünnijärgselt Eesti kodanikult kodakondsust ära võtta. Seega kui sünnijärgne Eesti kodanik keeldub Eesti kodakondsusest loobumast ja on samaaegselt mõne teise riigi kodanik siis on see ühelt poolt kodakondsusseaduse mõne paragrahviga vastuolus aga teiselt poolt ei saa temalt Eesti kodakondsust ka ära võtta. Seepärast teen mina ettepaneku lubada topeltkodakondsuse omamist, sest sünnijärgsetele kodanikele on see sisuliselt lubatud aga põhiseaduse järgi on kõik kodanikud seaduse ees võrdsed, seega peaks seda lubama ka naturalisatsiooni korras ja eriteenete eest Eesti kodakondsuse saanud isikutele. Ja lisaks sellele on topeltkodakondsusel minu arvates ka teine tähendus: arvan et see aitab välismaal elavatel Eesti kodanikel end mingitki moodi Eestiga seostada ja annab neile võimaluse lihtsamini Eestisse (tagasi) tulla ja siin elada ja töötada ilma mingite elamislubade ja muu säärase taotlemiseta.

Missing Ott_profiil Photo_6_ Missing Missing Yves-mart_netti Liivad%c3%bc%c3%bcnid Img_1396-tinz Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Photo Missing 68831_115390938524096_1664505_n
Missing Imgp0026 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Photo
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Mitu kodumaad.

Kümned tuhanded eestlased on siirdunud välismaale tööle. Paljud riigid võimaldavad teatud aja möödumisel ka omandada kodakondsus. Usun, et paljud eestlased kasutavad seda võimalust, et lihtsustada asjaajamist, sotsiaalset turvalisust välisriigis. Lähiajal lisandub välisriikidest pensioni saavate inimeste hulka tuhandeid inimesi, kes pensionile jäädes soovivad tagasi tulla kodumaale. Topeltkodakondsuse lubamine soodustab kindlasti inimeste naasmist Eestisse.

Toivo Einaste
09. jaanuar

Sõjaväeteenistus

Tarmo Kaldma-le:
Toetan topelt- ja mitmekordse kodakondsuse lubamist. Paljudes riikides ei ole kohustuslikku sõjaväeteenistust. Mõnel juhul võibolla tõesti tuleb isikul ajateenistus kahes riigis läbi teha. See jääb lõpuks ikkagi iga mitmekordse kodakondsuse omaniku isiklikuks valikuks.

Ott Köstner
16. jaanuar

Sellega kaasnevad ka kohustused korraga mitme riigi ees.

Näiteks tuleb sõjaväeteenistus läbida mitu korda.

Tarmo Kaldma
09. jaanuar

mis juhtub sõda olukorras

Üldiselt toetan, aga mis juhtub kui kodakondsuse riigid on omavahel sõdas? Kas see ei tekkita truudusemordmist?

Artjom Kurapov
30. jaanuar