Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Koostöö
Kogu
09.01.2013

Siduda kohalikud ja riigikogu valimised referendumitega

Ettepaneku autor Iia Vihtla, saabus e-posti teel:
Kodanikud peaksid saama võimaluse öelda seaduseloomes sõna sekka mitte ainult praegu, ühekordselt, vaid püsivalt. Kui Rahvakogu ideed lähevad Riigikokku n-ö hääletamisele, võib siiski juhtuda, et Riigikogu ei võta neid vastu või võtab vastu moonutatud kujul. Kuid kui enim poolthääli kogunud ettepanekud lähevad kohustuslikult referendumile, on asi juba teine, sest referendumi tulemusel on seaduslik jõud. Et referendumite korraldamine kalliks ei läheks, tuleks nad siduda kohalike ja riigikogu valimistega. Lihtsalt lisada alati näiteks 1-20 küsimusest koosnev leht juurde. Ei tohiks olla keeruline.

Missing Missing Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Missing 2006_0327esimesed0021 Poolas_2012 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Nagunagu Pilt028 Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing
Marektamm-5 Missing Img_1064 Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Edasi saab liikuda sammhaaval

Vahendid Rahvakogus pakutu seadustamiseks tuleb kindlasti leida.Samas üksikute ettepanekute läbisurumine olukorda ei muuda.Partokraatia korrigeerib siis veidi oma taktikat ja kartelliparteiline diktatuur jääb edasi kestma.Olukorda saab muuta ainult siis kui õnnestub seadustada terviklik ettepanekute pakett.Kõigepealt peaks muutma põhiseadust nii,et see võimaldaks rahvaalgatust.Selle seaduse saaks küll referendumiga vastu võtta.

Toivo Kalmo
10. jaanuar

Lihtsam ka ühiskonna valupunkte tõstatada

Ja neile siis ka reaalset lahendusprotsessi leida

Aivo Peterson
09. jaanuar

Miks meil kardetakse referendumeid?

Kõik EL-i poolt PEALESURUTUD nõuded, seadusemuudatused REFERENDUMILE!

Valdo Kivi
21. jaanuar

Siiski keerukas aga mitte võimatu.

KOV- des on hetkel võimul väga eripalgeline seltskond ja valimiste liitmisel oleks tulemused ehk rahva soosingut mitte leidvad. Pealegi kuidas selguksid mandaadid kui inimesed valivad omale vallavolikogu kes midagi ära teeb kohalikul tasandil ja riik tahab saada uusi juhte, kes teeksid midagi riiklikul tasandil?

Kaido Hint
09. jaanuar