Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Koostöö
Kogu
09.01.2013

Reeglite kehtestamine valimisreklaamile

Ettepaneku autor Hans H Luik, saabunud e-posti teel:
Kuna erakondi suures osas rahastab maksumaksja, peaks kehtestama reegli erakondlikule reklaamile (et ei kulutaks raha suurte näopiltide ja "Eesti eest!" tekstidele): iga valimisreklaam sisaldagu selget teesi, mille poolt või vastu (seaduseelnõud või poliitikad) kandidaat või erakond kavatseb seista või on seni seisnud valitavas kogus. Tees peaks olema selgelt loetav ja mõisetav. Retusheeritud näopildid ei kvalifitseeruks.

Aa0105981_id_kaart Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Widescreen_(8)_3 Missing Missing Missing Missing Missing _ilt2175 Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Snapshot_20130107_1 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Andres_base Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Jaak_haud Missing Mina Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Imgp6928_daaliat_otsimas Missing Missing Missing Missing Missing Missing Katrin_pere
Dsc_0299 Triin_veber Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Ants Mailend

Välireklaam tuleks üldse keelustada. Välireklaam ei võimalda edastada valijale mingit teavet, mis oleks asjakohane valiku tegemiseks. Küll aga võimaldab aidata kaasa sellise isiku valimisele, kelle poolt hääletamiseks asjakohaseid argumente pole.

Ants Mailend
10. jaanuar

Isikukultus eestis lõpetada

Portreede tänavale kleepimine KEELUSTADA - me ei ela Põhja -Koreas,
KANDIDAADID TEHKU SISULIST TÖÖD

Valdo Kivi
21. jaanuar

Kes otsustab missugune reklaam kavlifitseerub?

Näen siin kohe võimaluste teket korruptsiooniks ja demokraatia vähenemiseks. Liiga suure mõjuvõimu omandavad need otsustajad, kes ütlevad milline reklaam kvalifitseerub ja milline mitte. Väikest gruppi inimesi on lihtne saada oma mõjuvõimu alla. Raske on määratleda mille alusel nad valimisreklaami hindavad, see jääb alati vaieldavaks.

Triin Veber
20. jaanuar