Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Koostöö
Kogu
09.01.2013

Riigikogusse valitud inimesed peaksid jätkama tööd oma töökohtadel

Ettepaneku autor Hans H Luik, saabus e-posti teel:
Riigikogu koosseis muutub eluvõõraks. Leian, et Riigikogusse valitud inimesed peaksid jätkama tööd oma töökohtadel, välja arvatud mõni alaline komisjon.
Riigikogu peaks jooksvaid töid talitama elektrooniliselt. Niikuinii peetakse suur osa läbirääkimisi parteikontorites ning fraktsioonidega peetakse nõu esimeeste kaudu hierarhia järgi.
Side oma erialaga teeks rahvasaadikud sõltumatumaks erakonna juhatuse diktaadist ning lähendaks elule.

Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Img_1396-tinz Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Missing Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Agu_aef_seminaril Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing 68831_115390938524096_1664505_n
Missing Missing Missing Snapshot_20130107_1 Missing Missing Missing Missing Vello Missing Facebook Missing Missing Missing Missing Missing Missing Katrin_pere Missing Dsc_0299
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

riigikogulane ei vajaks siis üldse tasutamist

Sellise süsteemi korral ei peaks riigikogulastele ega ka teiste volikogude liikmetele üldse tasu maksma mis olekski õige. Kui inimene töötab komisjonis siis oleks see töökoht koos tasuga.

Tarmo Kaldma
09. jaanuar

e-riik

E-riigi tingimustes saaks kaasata otsustamisprotsessi veelgi rohkem inimesi kui praegune 101 Riigikogu liiget. Kuna ettepanek räägib elektroonilisest osalusest ei ole vaja otsustajate ringi piirata 101 või 51 liikmega. Võimalus oleks kaasata veelgi rohkem inimesi, et tagada otsuste laiapõhjaline arutelu ja demokraatia. Kohalike omavalitsuste volikogud valitakse rohujuure tasemel. Ehk peaks kaasama KOV volikogude liikmed riigiasjade otsustamisel. Volikogude liikmed on tavalised inimesed oma tavalistel töökohtadel, lähedal lihtsale inimesele. Sellisel juhul kaoks palju kirutud ja siin portaalis "materdatud" Riigikogu vajadus.

Toivo Einaste
09. jaanuar

Riigikogu töö ei ole ainult istungil istumine...

... vaid reaalne töö käib komisjonides ning muul ajal. Istungitel vaid esitatakse formaalselt (ja avalikkuse pilgu all) oma ettepanekuid ja küsimusi ning arupärimisi. Ei ole väga palju töökohtasid, kus oleks võimalik "päris töö kõrvalt" Riigikogus tööl käia. Või soovib lugupeetud ettepaneku algataja, et Riigikogulastel kaoks igasugune kontroll seaduste üle ja RK muutuks veel suuremaks kummitempliks kui praegu?

Sander Maripuu
11. jaanuar