Rahvakogu veeb on arhiveeritud 30.05.2013 seisuga. Uudiseid saab lugeda siit >>
Ettepanekute kogumineJaanuar 2013   AnalüüsVeebruar 2013   ArutelupäevAprill 2013   SeadusemuudatusedAprill 2013
RU EN

Suur aitäh kõigile kes osalesid ja pakkusid välja ideid Eesti demokraatia arendamiseks.

Veebruari teises pooles hakkame siinsamas avalikustama analüütikute ja ekspertide töö tulemusi.

Missing Mattias
Luha
09.01.2013

Riigikogu liikmete ja ametnike isiklik vastutus

Ükskõik millisel positsioonil tegutsemisega kaasneb vastutus nii tegevuse kui ka tulemuste ja tagajärgede eest.
Kõikide, aga eelkõige strateegiliste otsustega kaasneb aruandlus ja vastutus. Senikaua kuni otsustajate isiklik vastutus puudub, on uks valla jokk skeemidele, poliitbroileritele ja mitte-midagi tegijatele. Senikaua kuni puudub ametnike ja poliitikutele isikliku vastutus ei ole põhjust loota, et korruptsioon väheneks või otsuste kvaliteet läheks paremaks.
Riigikokku kandideerija peab esmajärjekorras isiklikult vastutama selle eest, et tal on olemas riiklikel tasandil tehtavate otsuste langetamiseks vajalikud teadmised, oskused ja kogemus. See on moraalne vastus. Lisaks on vaja seadustada administratiivne vastutus konkreetsete otsuste, strateegiate ja tegevuskavade eest.
Vastuväidetena võidakse öelda, et üksikisikud ei vastuta ja erakonnad kannavad (poliitilist) vastutust – ükski erakond ei taha vastutada selle eest, mis halvasti välja kukkunud või pahatahtlikult tehtud. Ühtki erakonda ei saa võtta vastutusele, sest võimul on olnud koalitsioon.

Missing Missing Missing Urmas_arum%c3%a4e7 Missing Missing Missing Missing Missing Missing %c3%9cllar-metsand-150x150 Mina_10dd Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing A1474685_copy Aa0314305 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Vello Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Lauri_m6ek Missing Jaak_haud Heli_koit Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Aa0112662 Missing Vladimir_%c3%96%c3%b6pik_25_9_2010 Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Missing Voyag Missing Missing Missing Missing Missing
Missing Missing Missing Maikel_msn_49 Missing Missing
Miks peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile
Miks ei peaks seda mõtet toetama?
Pikem selgitus märki kasutada
Lisa link veebisaidile

Loomulikult kui ...

tuleb vastutada lähtudes oma isiklikust rahakotist siis on loota et enne ikka 9 korda mõõdetakse ja siis 10-es kord lõigatakse. Täna on kõik vastupidi nagu Kört-Pärtli särk Vastlapäeval.

Aivo Peterson
09. jaanuar

Eluliselt vajalik

Täna neil pole ei isiklikku ega kollektiivset vastutust.On vaid üldine vastutamatus.Tuleb loota,et Rahvakogusse tulnud ja mujalt tulevate ideede hulgas leidub selline,mis võimaldab vormistada seadusliku korra valijatel neile usaldamatust avaldada,ka tagasi kutsuda.
Seni saab loota nende mingilegi mõjutamisele vaid avaliku arvamuse kaudu ,st tekkida võiva (?)häbitunde kaudu .Tippametnikuga samad lood,tavaliselt head sidemed ministrist poliitikuga,kantsleriga tasandavad teed vastutamatusele.Ja kui ka eraettevõtluses ongi reegliks, et firma,panga jne juht omanikele tekkinud kahju seda mingis osas ka omanikele kompenseerima pannakse ,siis peale Viioli ei meenugi kedagi.Õigelt valitud kohtunikule on ka 10 milj väike raha,samas Parbus istub trellide taga.Loodan kunagi toimuvatele erakorralistele valimistele ja uue sisuga RK valimisele

Toomas Laanpere
30. jaanuar

missugune on see administratiivne vastutus?

Olen nõus, et erakondade poliitiline vastutus ei toimi, kuid kuidas peaks toimima administratiivne vastutus? Kas ametnike ja/või riigikogu liikmete töö kaotamisega? Rahaline vastutus X eurot tehing.

Põhimõtteliselt olen ka olnud mõnda aega ametnik ja kuidas te näete minu vastutust, kui mind määrati teatud tööd tegema (nt REL ankeeti kirjeldama?!). Kas ma nüüd õnnestusin selles või mitte? Millega mõõta töö tulemust?
Kas siis kui üks töö saab hästi tehtud, siis võin järgmises ebaõnnestuda?
Ilma naljata, ma tahan teada mida keegi mõtleb administratiivse vastutuse all, ametnike vastutuse all. Missuguseid ametnikke mõeldakse? Missuguseid ametnikke te teate?

Kai Kaarna
09. jaanuar

9 korda mõõtmisest

Kui ametnik panna tagantjärgi ebaotstarbekaks osutunud otsuste eest oma rahakotiga vastutama, siis ta leiab 101 põhjust, et üldse mitte otsust teha, ja kui ta asendada uuega, siis ka tollel lööb välja enesealalhoiuinstinkt ja ta hakkab venitama.

Ja isiklik vastutus JOKK skeemi eest?? Et seaduse silmis oled süütu, aga ikka pannakse istuma, sest komissaridele ei meeldi. (Nid rahvaesindajaid, kes hakkasid selles süteemis ametnike selja taga valvama, võib muidugi ka teisiti nimetada kui komissari nimetus ei meldi, sisu se ei muuda.

Vello Tõugu
31. jaanuar